Архіви репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років



НАКАЗ

 

06.06.2016                                                                               м. Хмельницький                                                                      № 31

 

Про створення робочої групи

щодо проведення ревізії фондів

архіву з виявлення архівної

інформації репресивних органів

 

На виконання вимог листа Укрдержархіву від 24.03.2016 р. № 01/878 “Про організацію проведення ревізії з метою виявлення архівної інформації репресивних органів” для проведення ревізії фондів архіву з виявлення носіїв архівної інформації репресивних органів,

НАКАЗУЮ:

1. Відповідальними за забезпечення доступу до архівної інформації репресивних органів призначити начальника відділу використання інформації документів Кузьміну Н.А., головного спеціаліста відділу використання інформації документів Січак Г.В.

2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника директора – головного зберігача фондів Войтовича О.В.

 

Директор архіву                                                                                                                                                   В.Байдич


Закон України "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років" від 9 квітня 2015 року № 316-VIII 

 

Обмеження доступу до архівної інформації репресивних органів (ст. 8, 9 ЗУ)

Стаття 8. Відкритість архівної інформації репресивних органів

1. Архівна інформація репресивних органів є відкритою, крім випадків, визначених цим Законом.
2. Не може бути обмежений доступ до архівної інформації репресивних органів:
- про стан навколишнього природного середовища, якість харчових продуктів і предметів побуту;
- про аварії, катастрофи, небезпечні природні явища та інші надзвичайні ситуації, що сталися або можуть статися і загрожують безпеці людей;
- про стан здоров’я населення, його життєвий рівень, включаючи харчування, одяг, житло, медичне обслуговування та соціальне забезпечення, а також соціально-демографічні показники, стан правопорядку, освіти і культури населення;
- про факти порушення прав і свобод людини і громадянина (вбивства, заподіяння каліцтв, застосування тортур, катування, переслідування, організацію Голодомору або масового голоду, депортацію, політичні репресії або будь-які інші протиправні чи злочинні діяння, вчинені представниками тоталітарних режимів);
- про незаконні дії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб;
- що становить суспільний інтерес (є суспільно необхідною інформацією);
- доступ до якої не може бути обмежений відповідно до законів та міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
3. Не може бути обмежений доступ до архівної інформації репресивних органів, носії якої містять грифи секретності, не передбачені законодавством України.
4. Архівна інформація репресивних органів про штатних або позаштатних працівників репресивних органів є відкритою, доступ до такої інформації не може бути обмежений з будь-яких підстав.
5. У разі коли особа, зазначена у частині четвертій цієї статті, водночас є жертвою репресивних органів, доступ до інформації про таку особу не обмежується.

 Стаття 9. Обмеження доступу до архівної інформації репресивних органів

 

1. Особа, яка є жертвою репресивних органів, має право на обмеження доступу до архівної інформації репресивних органів про себе, крім осіб, зазначених у частині четвертій статті 8 цього Закону.
2. Жертва репресивних органів, встановлюючи обмеження на доступ до інформації про себе, має зазначити, на яку інформацію встановлюється обмеження (вид інформації, сторінки, абзаци тощо), а також строк, на який встановлюється обмеження, з урахуванням вимог, визначених частиною четвертою цієї статті.
3. Члени сім’ї та родичі жертви репресивних органів, інші особи, крім осіб, зазначених у частині четвертій статті 8 цього Закону, мають право на часткове обмеження доступу до інформації про себе на строк, визначений у частині четвертій цієї статті. При цьому особа має право обмежити доступ лише щодо свого расового (етнічного) походження, політичних або світоглядних поглядів, віросповідання, а також даних, що стосуються здоров’я та статевого життя.
4. Особи, зазначені у частинах першій - третій цієї статті, мають право обмежити доступ до архівної інформації репресивних органів про себе на строк не більш як 25 років.
5. У разі якщо архівна інформація репресивних органів про осіб, зазначених у частинах першій - третій цієї статті, була оприлюднена, обмеження доступу до такої інформації не застосовується.
6. Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ.


Архівні фонди Держархіву Хмельницької області в яких виявлено та встановлено фактичну наявність архівної інформації репресивних органів за період 1917-1991 роки.