новини за 2020


День працівників архівних установ

24 грудня 2020 року в Державному архіві Хмельницької області відбулися урочистості з нагоди професійного свята - Дня працівників архівних установ.

Архівістів області привітало керівництво Державної архівної служби України Анатолій Хромов та Лариса Левченко, заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Сергій Ткачук та керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлія Сабій.

У заході взяли участь: представники органів влади; начальники архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад; завідувачі трудових архівів районних та селищних рад; керівники і відповідальні за архівні підрозділи установ обласного підпорядкування; працівники архівних відділів об'єднаних територіальних громад та селищних рад; ветерани архівної справи.

Кращі працівники архівної галузі області були відзначені грамотами та подяками облдержадміністрації та обласної і міської рад.

Урочистості проходили у режимі відеоконференції із застосуванням Zoom платформи.

 

 

2020-12-24

Паспортизація

Паспортизація архівів установ, підприємств, організацій обласного підпорядкування.

 

 

2020-12-18

Онлайн-семінар

16 грудня 2020 року керівництво Держархіву області та начальники відділів взяли участь в онлайн-семінарі, який проводився Державною архівною службою України для працівників державних архівів областей, міста Києва з питань формування Національного архівного фонду та експертизи цінності документів.

 

 

 

2020-12-16

онлайн-виставка

Держархівом Хмельницької області до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС підготовлено онлайн-виставку „Пекельний вогонь Чорнобиля”, для подальшого перегляду переходьте за посиланням:  https://www.dahmo.gov.ua/viev_pid_cat.php?pid_cat=61

2020-12-14

Документальна виставка - «Туристичні приваби у ретроспективі Хмельниччини»

Документальна виставка - «Туристичні приваби у ретроспективі Хмельниччини»
 
2020-12-14

Туризм Поділля в ретроспективі

«Туризм Поділля в ретроспективі». Перший Подільський 10.12.2020
 
2020-12-14

День української хустки

Вітаємо всіх з Днем української хустки!
Бажаємо здоров'я, щастя та благополуччя.
Хай наша ненька - Україна розвивається і цвіте, а наша культура і традиції збагачуються нашими здобутками.
 
 
 
2020-12-07

нарада з начальниками архівних установ області

30 листопада 2020 року заступник директора Держархіву Хмельницької області Катерина Бурдуваліс провела робочу нараду з начальниками архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад та завідувачами трудових архівів з питань впровадження адміністративно-територіальної реформи на території області.

 

 

2020-11-30

нарада з директорами державних архівів областей

26 листопада 2020 року керівництво та начальники Держархіву області під час наради з директорами державних архівів областей, яку проводив голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов та заступник голови Державної архівної служби України Лариса Левченко.

На нараді були розглянуті питання: інформаційної діяльності державних архівів України; забезпечення державних архівів областей приміщеннями для зберігання документів НАФ; реорганізації архівних відділів районних державних адміністрацій; створення архівних підрозділів у виконкомах об'єднаних територіальних громад.

Зустріч вийшла дуже продуктивною. Архівісти поділилися своїм досвідом роботи, планами на прийдешній 2021 рік та перспективами розвитку.

 

 

 

2020-11-26

Спогади про Голод та розсекречені факти 1932-1933 років

Науковці Державного архіву Хмельницької області Юрій Олійник та Віталій Галатир - про Голодомор 1932-1933 років.

 

 

2020-11-26

засідання колегії

20 листопада 2020 року у Держархіві області відбулося засідання колегії, на якому розглядалися питання: про підсумки роботи архівних установ області за 9 місяців 2020 року; про роботу Науково-методичної ради Державного архіву Хмельницької області у 2019-2020 роках; ; про виконання плану роботи колегії за 2020 рік та затвердження плану роботи колегії на 2021 рік.

 

 

 

2020-11-20

Онлайн-семінар

16 листопада 2020 року заступник директора Держархіву області Катерина Бурдуваліс та начальники відділів Держархіву області взяли участь в онлайн-семінарі з ефективного застосування форм планової і звітної документації та порядок їх складання, який проводився Державною архівною службою України у режимі відеоконференції із застосуванням Zoom платформи.

 

 

 

 

 

 

2020-11-16

засідання ЕПК 12 листопада

12 листопада 2020 року в Держархіві області відбулося засідання Експертно-перевірної комісії з внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України з порядком денним:

 

1.Звіт голови ЕК та відповідального за архівну справу та діловодство в Хмельницькій обласній організації фізкультурно-спортивного товариства ,,Динамо" України.

 

2. Звіт голови ЕК про стан впорядкування документів та організації архівної справи Хмельницької обласної стоматологічної поліклініки.

 

3.Розгляд документів, поданих до ЕПК від архівних установ області.

 

 

2020-11-12

Оприлюднено Ф.685 ,,Подільська римо-католицька духовна консисторія”

Шановні користувачі! Доводимо до відома, що на нашому веб-сайті https://dahmo.gov.ua/ продовжується оприлюднення оцифрованих документів.
 
Наразі переходьте до рубрики ,,Архів-online” https://www.dahmo.gov.ua/viev.php?cat=85 там оприлюднюються справи фонду Ф.685 ,,Подільська римо-католицька духовна консисторія”. Вона заснована, згідно з указом Сенату від 22 квітня 1798 р. і безпосередньо підпорядковувалась Римсько-католицькій духовній колегії у Санкт-Петербурзі. Адміністративно підпорядковувалась Луцько-Житомирській дієцезії. Складалась з правління та канцелярії; кожен член правління завідував окремим відділом (столом); канцелярію очолював секретар, який координував діяльність столів; секретар призначався міністром внутрішніх справ; інспектор і чиновники канцелярії перебували на державній службі. Суду консисторії підлягали як духовні, так і світські особи. Перші за посадові правопорушення, другі – за незаконні шлюби та інші проступки проти віри. Ліквідована декретом РНК України від 22 січня 1919 р.
 
Звертаємо увагу, що справи в процесі викладення на сайт тому, якщо вам цікава ця тема, слідкуйте за її продовженням.
 
2020-11-11

навчально-методичний онлайн семінар з питань викоричтання інформації з документів

 16 жовтня 2020 року Державною архівною службою України організовано навчально-методичний онлайн семінар з питань викоричтання інформації з документів.
Спеціалісти відділу використання інформації документів взяли участь у навчанні.
 
 
 
 
2020-10-16

засідання колегії

15 жовтня 2020 року у Держархіві області відбулося чергове засідання колегії, на якій розглядалися питання про роботу трудових архівів області в умовах адміністративно - територіальної реформи, підсумки контрольних перевірок в Городоцькому та Старокостянтинівському районах, тематичних перевірок в Сатанівській ОТГ та міському архіві м. Кам'янець Подільського, публікаційної роботи тощо.

 

 

 

 

 

2020-10-15

Онлайн-нарада

09 жовтня 2020 року у Держархіві області відбулася онлайн нарада з керівниками архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад та трудових архівів області, щодо питань завершення адміністративно- територіальної реформи та місця архівних структур в ній.

 

2020-10-09

ЕПК-жовтень

08 жовтня 2020 року у Держархіві Хмельницької області відбулося засідання Експертно-перевірної комісії.

 

 

2020-10-08

Захід до Дня міста

25 вересня 2020 року разом з учнями СЗОШ № 30 пройшли квест та подивилися презентацію з історії міста Хмельницького, присвячені до Дня міста.

 

 

 

2020-09-25

Archival and source studies - trends and challenges

24-25 вересня 2020 року заступник директора Державного архіву Хмельницької області Катерина Бурдуваліс взяла участь в інтернаціональній конференції ,,Archival and source studies - trends and challenges", яка відбувалася у форматі відеоконференції за допомогою платформи ,,ZOOM" у Грузії.

 

 

2020-09-25

оприлюднено оцифровані справи фонду КФ-29 ,,Проскурівський магістрат”.

До Дня міста Хмельницького на веб-сайті Державного архіву Хмельницької області в рубриці ,,Архів-on line” https://www.dahmo.gov.ua/viev.php?cat=85 оприлюднено оцифровані справи фонду КФ-29 ,,Проскурівський магістрат”.

Губернський магістрат в 1796-1797 рр. був вищою посадовою інстанцією для міських магістратів. Міський магістрат складався з двох колегій: ради на чолі з бургомістром (загальне управління, розгляд цивільних справ) та лави на чолі з війтом (розгляд кримінальних справ). До ради обиралися райці (не більше 12 осіб), до лави – лавники (не більше 3 осіб).

Магістрати займалися розподілом земель, збором податків, розглядом кримінальних та цивільних справ, а також виконували нотаріальні функції. З утворенням в 30-40 рр. ХІХ століття міських 34 дум, перетворились в чисто судові органи, які судовою реформою 1896 р. були ліквідовані.

2020-09-24

семінар у місті Старокостянтинів

17 вересня 2020 року заступником директора Державного архіву Хмельницької області Катериною Бурдуваліс проведено семінар у місті Старокостянтинів ,,Нормативно-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення розвитку архівної справи та діловодства установ, підприємств, організацій різних форм власності у місті Старокостянтинів”.

Захід організовано Державним архівом Хмельницької області спільно із Старокостянтинівською міською радою.

На семінарі розглянутіпитання: організації діловодства установи; основних документів, які утворюють організацію архівної справи установи; вимог до оформлення документів; етапів передавання документів НАФ на постійне зберігання; вимог до приміщення архівного підрозділу. Особливу увагу присутніх звернуто на зміни, які відбулись у законодавстві, що регулює архівну справу та діловодство.

Окрім того, обговорено проєкт, започаткований Держархівом області на краще забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду та діловодства в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування. Його метою є покращення, удосконалення, забезпечення збереженості документів НАФ, з кадрових питань (особового складу) та діловодства в установах, закладах, підприємствах різних форм власності області.

По завершенню семінару, із керівництвом міста Старокостянтинів та Старокостянтинівського району обговорено питання розвитку архівної справи та діловодства.

Далі проведено виїзне засідання Експертно-перевірної комісії (далі ЕПК) Державного архіву області. Обговореностан впорядкування та приймання на державне зберігання документів міста Старокостянтинова. Розглянутодокументи, подані до ЕПК від установ, організацій, підприємств Старокостянтинівського району та міста Старокостянтинів.

 

 

 

 

 

2020-09-17

,,Подільська старовина” № 2(6)/2020

Запрошуємо до перегляду часопису Державного архіву Хмельницької області ,,Подільська старовина” № 2(6)/2020 в онлайн-форматі https://www.dahmo.gov.ua/viev_pid_cat.php?pid_cat=58

 

2020-09-08

оприлюднено оцифровані справи фонду Р-863

На веб-сайті Державного архіву Хмельницької області в рубриці ,,Архів-on line” https://www.dahmo.gov.ua/viev.php?cat=85 оприлюднено оцифровані справи фонду Р-863 ,,Кам’янець-Подільська обласна комісія із встановлення і розслідування злочинів гітлерівських загарбників та їх спільників по завданню збитків закладам, колгоспам, громадським організаціям, підприємствам та установам”.

У фонді містяться задокументовані акти збитків, завданих гітлерівськими загарбниками в роки німецько-радянської війни регіону. Загалом, в роботі комісій різних рівнів на території області взяло участь понад 64 тис. осіб, 30 тис. осіб давали свідчення, чим сприяли документуванню злочинів нацистів та 10 тис. осіб було залучено до розкопок місць страт цивільного населення та військовополонених. Всього було складено 102568 актів. Сума збитків склала 18588112,4 тис. крб.

Обласною комісією на підставі актів було встановлено, що нацистами впродовж 1941-1945 років закатовано та вбито 221 822 осіб цивільного населення, 255 876 військовополонених та 117 230 вивезено на примусові роботи.

Оприлюднені документи є даниною поваги та світлої пам’яті про всіх полеглих у кровопролитних битвах під час Другої світової війни, на окупованій території та на чужині – у концтаборах та на примусових роботах.

 

Архів - on line
DAHMO.GOV.UA
Архів - on line
Архів - on line
 
2020-09-07

захід до Дня памяті захисників України

28 серпня 2020 року в Державному архіві Хмельницької області відбувся захід до Дня пам'яті захисників України, які загинули у боротьбі за Незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

 

 

 

2020-08-28

з Днем Державного Прапора та Днем незалежності України

 

2020-08-21

захід приурочений Дню памяті жертв сталінізму і нацизму

20 серпня 2020 року в Державному архіві Хмельницької області відбувся захід приурочений Дню пам'яті жертв сталінізму і нацизму. Гість заходу - МАТВІЮК Кузьма, голова ГО ,,Хмельницьке товариство політичних в'язнів, репресованих та членів їх сімей".

 

 

 

 

2020-08-20

виставка з історії бортництва на Хмельниччині

До Дня пасічника України Державний архів Хмельницької області підготував онлайн виставку з історії бортництва на Хмельниччині https://www.dahmo.gov.ua/viev_pid_cat.php?pid_cat=55

Бджільництво − одне із найдавніших та найулюбленіших занять подолян. На Хмельниччині воно має давню історію та традиції, які губляться в сивій давнині. Наші діди та прадіди заклали підвалини в розвитку пасічництва як галузі, виплекали власні школи. Мед завжди був на столі наших пращурів і одним із джерел доходів селянина. Сьогодні пасічництво набуло чималої популярності серед жителів нашого регіону.

Державний архів вітає пасічників аматорів та професіоналів із Днем пасічника.

Нехай праця на пасіці радує високими досягненнями і прекрасними результатами, щедрим медовим врожаєм і веселим дзижчанням, приємним для душі і серця!

2020-08-19

Подільська старовина

У Державному архіві Хмельницької області вийшло друком чергове видання „Вісник Державного архіву Хмельницької області „Подільська старовина”.

Цей науковий журнал виходить з 2017 року, на його сторінках публікують свої напрацювання та дослідження архівісти, історики, краєзнавці та науковці краю і України.

 

Вісник Державного архіву Хмельницької області „Подільська старовина” №2 (6)

 

 

2020-08-06

виставка - Товариству Червоного Хреста - 100

У Державному архіві Хмельницької області експонується документальна виставка ,,Товариству Червоного Хреста - 100".

 

 

2020-08-03

семінар в Сатанівській об’єднаній територіальній громаді

29 липня 2020 року заступник директора Державного архіву Хмельницької області Катерина Бурдуваліс та начальник віділу формування НАФ та діловодства архіву Валентина Рага провели семінар в Сатанівській об’єднаній територіальній громаді на тему: ,,Нормативно-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення розвитку архівної справи та діловодства в установах, підприємствах, організаціях різних форм власності Сатанівської об’єднаної територіальної громади”.

Захід організовано Державним архівом Хмельницької області спільно з Сатанівською селищною радою для спеціалістів архівних підрозділів та діловодів установ Сатанівської об’єднаної територіальної громади.

На семінарі розглянуті питання: організації діловодства установи; основних документів, які утворюють організацію архівної справи установи; вимог до оформлення документів; етапів передавання документів НАФ на постійне зберігання; вимог до приміщення архівного підрозділу.

Особливу увагу присутніх звернуто на зміни, які відбулись у законодавстві, що регулює архівну справу та діловодство.

Окрім того, обговорено проект, започаткований Держархівом області на краще забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду та діловодства в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування. Його метою є покращення, удосконалення, забезпечення збереженості документів НАФ, з кадрових питань (особового складу) та діловодства в установах, закладах, підприємствах різних форм власності області.

По завершенню семінару, учасникам надано методично-практичну допомогу з питань ведення архівної справи та діловодства.

 

 

 

 

2020-07-29

семінар в Управлінні Державної міграційної служби України у Хмельницькій області

28 липня 2020 року Держархівом області проведено семінар в Управлінні Державної міграційної служби України у Хмельницькій області на тему: ,,Нормативно-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення розвитку архівної справи та діловодства в Управлінні Державної міграційної служби України у Хмельницькій області” та надано методично-практичну допомогу з питань ведення архівної справи та діловодства.

В програмі семінару прозвучали такі питання: 

- документування управлінської документації (вимоги до створення документів, оформлення реквізитів, бланки документів та ін.);

- організація документообігу та виконання документів (облік обсягу документообігу, реєстрація документів, організація контролю за виконанням документів);

- систематизація та зберігання документів у діловодстві (складення номенклатури справ, формування справ, зберігання документів в архівному підрозділі);

- порядок підготовки архівними підрозділами підприємств, установ, організацій справ до передачі на архівне зберігання (експертиза цінності документів, складення описів справ, оформлення справ, передача документів Національного архівного фонду на постійне зберігання).

 

 

 

 

2020-07-28

семінар у Департаменті соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації

21 липня 2020 року Держархівом області проведено семінар у Департаменті соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації на тему: ,,Нормативно-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення організації архівної справи та діловодства у Департаменті соціального захисту населення” та надано методично-практичну допомогу з питань ведення архівної справи та діловодства.

Слухачі мали можливість ознайомитися з такими питаннями:

- номенклатура справ – етапи її створення та подання на розгляд ЕПК Державного архіву Хмельницької області;

- забезпечення збереженості документів та порядок передавання архівними підрозділами підприємств, установ, організацій документів НАФ на постійне зберігання;

- проблемні питання щодо формування документів постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу);

- впорядкування документів постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), складання та оформлення описів справ та ін.

 

 

 

 

 

2020-07-21

Епістолярії Другої світової війни

Нещодавно у Державному архіві Хмельницької області вийшла друком нова книга ,,Епістолярії Другої світової війни”.

У виданні вміщено частину листів червоноармійців та їх рідних, солдатів Вермахту, остарбайтерів, полонених червоноармійців часів Другої світової війни, які зберігаються у фондах Державного архіву Хмельницької області.

Листи на той час були єдиною формою зв’язку з домівкою, рідними, Батьківщиною. Більшість листів колекції рукописні, але є і набрані на друкарській машинці. Листи опубліковані вперше мовою оригіналу зі збереженням усіх стилістичних особливостей, навіть орфографічних помилок.

Епістолярний документальний масив Державного архіву Хмельницької області зберігається в двох колекціях: Ф.Р-6177 ,,Колекція листів громадян, насильно вивезених до Німеччини в роки Великої Вітчизняної війни”, в якому зберігаються також листи червоноармійців та Ф.Р-6347 ,,Колекція листів німецьких солдат”.

 

 

2020-07-20

засідання колегії

17 липня 2020 року в Держархіві області відбулося засідання колегії з порядком денним:

1. Про результати тематичної перевірки з організації архівної справи в архівних установах Новоушицького району.

2. Про виконання наказу директора Держархіву області від 04.12.2019 року №50 ,,З оголошення рішення колегії ,,Про результати комплексної перевірки архівних установ Білогірського району.”

3. Про стан виконання законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи в архівних установах Старосинявського району.

4. Про результати комплексної перевірки архівних установ Летичівського району.

5. Про роботу архівних установ області за підсумками першого півріччя 2020 року.

 

 

 

 

2020-07-17

засідання ЕПК

09 липня 2020 року в Держархіві області відбулося засідання Експертно-перевірної комісії з порядком денним:
 
1.Про підготовку семінару-практикуму з питань діловодства та архівної справи в управлінні Державної міграційної служби України в Хмельницькій області.
 
2.Розгляд документів, поданих до ЕПК від архівних установ області.
 

 
 
2020-07-09

Порядок створення та використання документів Національного архівного фонду

30 червня 2020 року в Державному архіві Хмельницької області відбувся семінар для новопризначених відповідальних за архівний підрозділ (архів) підприємств, установ, організацій Хмельницької області ,,Порядок створення та використання документів Національного архівного фонду”.

У ході семінару розглянуто такі питання:

• номенклатура справ – етапи її створення та подання на розгляд ЕПК;

• проблемні питання щодо формування документів постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу);

• впорядкування документів постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), складання та оформлення описів справ та ін.

По завершенню заходу учасники відвідали архівосховища обласного архіву та ознайомились із постійно діючими виставками.

 

 

 

2020-07-01

книжкова виставка -Конституція - основний закон України

У Держархіві області експонується книжкова виставка ,,Конституція - основний закон України", підготовлена до 24-річниці прийняття Конституції України.

 

 

 

2020-06-24

Урочистості до Дня державної служби

23 червня 2020 року архівісти області приймали вітання від облдержадміністрації та обласної ради з нагоди професійного свята - Дня державної служби.

Головний спеціаліст кадрової служби архіву Алла Печуркіна нагороджена грамотою обласної ради за багаторічну сумлінну працю.

 

 

2020-06-23

На Хмельниччині архівують усі матеріали, повязані з COVID 19

 
На Хмельниччині архівують усі матеріали, пов'язані з COVID-19 На Хмельниччині взялися архівувати всі наявні матеріали про перебіг пандемії коронавірусної хво...
2020-06-22

Знаменні та пам’ятні дати, онлайн виставка до Дня медичного працівника

Державний архів Хмельницької області розпочинає публікацію документів та матеріалів зі своїх фондів, присвячених знаменним та пам’ятним датам з історії України та Поділля.

На вебсайті Держархіву області www.dahmo.gov.ua створено нову рубрику „Знаменні та пам’ятні дати”, в якій до Дня медичного працівника можна ознайомитися з новоствореною онлайн-виставкою https://www.dahmo.gov.ua/viev_pid_cat.php?pid_cat=54

Виставка підготовлена з метою підтримки лікарів України та Хмельницької області ,які рятують життя в період пандемії корона вірусу. На ній експонуються документи з історії медичних установ та лікарів Поділля в різні історичні епохи.

2020-06-19

Епістолярії Другої світової війни до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Державний архів Хмельницької області започатковує нову рубрику на своєму вебсайті„Епістолярії Другої світової війни”, в якій до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, розміщенолисти червоноармійців та військовополонених подолян, які не дійшли до адресатів.

https://www.dahmo.gov.ua/viev_pid_cat.php?pid_cat=52

https://www.dahmo.gov.ua/viev_pid_cat.php?pid_cat=53

Колекція листів була виявлена під час підготовки чергового видання науковцями архіву у фонді Р-6177„Колекція листів громадян, насильно вивезених до Німеччини в роки Великої Вітчизняної війни”.

 

2020-06-18

На Хмельниччині архівують документи щодо пандемії COVID-19

 
Об этом сайте
 
SUSPILNE.MEDIA
 
У Державному архіві Хмельницької області розпочали збирати документи щодо пандемії COVID-19. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу організаційно-аналітич....
 
 
 
2020-06-17

Нормативно-правова, науково-методична та інформаційна організація діловодства та архівної справи в органах влади

17 червня 2020 року заступник директора архіву Катерина Бурдуваліс на базі Хмельницького ЦППК в рамках навчання за спеціальною короткостроковою програмою «Особливості професійної діяльності державних службовців» провела лекцію-презентацію для спеціалістів Департаменту розвитку промисловості та агропромислового комплексу облдержадміністрації «Нормативно-правова, науково-методична та інформаційна організація діловодства та архівної справи в органах влади».

 

 

2020-06-17

Практика формування архіву та передача документів на державне зберігання

12 червня 2020 року заступник директора архіву Катерина Бурдуваліс та начальник відділу формування Національного архівного фонду та діловодства архіву Валентина Рага в рамках онлайн навчання за спеціальною короткостроковою програмою «ОСНОВНІ ВИМОГИ ЩОДО ДОКУМЕНТУВАННЯ УПРАВЛІНСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ З ДОКУМЕНТАМИ В ОРГАНАХ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ» провели тематичну дискусію для керівників діловодних служб райдержадміністрацій «Практика формування архіву та передача документів на державне зберігання».

Навчання відбувалося на основі телекомунікаційного зв’язку з використанням CiscoWebex.

 

 

 

 

2020-06-12

Як зберігають історію по-новому.

 
2020-06-12

спільне засідання Експертно-перевірної комісії за участю Державного архіву області та Камянець-Подільського міського архіву

11 червня 2020 року заступник директора архіву Катерина Бурдуваліс провела спільне засідання Експертно-перевірної комісії (далі ЕПК) за участю Державного архіву області та Кам'янець-Подільського міського архіву.

Засідання відбувалося у форматі відеоконференції за допомогою платформи ,,ZOOM". У заході взяла участь 71 особа: члени ЕПК, начальники архівних установ Кам'янець-Подільського району та міста Кам'янця-Подільського, працівники діловодних та архівних служб підприємств, установ і організацій — джерел формування НАФ міста Кам'янець-Подільського, начальники архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад області.

Обговорили стан впорядкування та приймання на державне зберігання документів міста Кам'янця-Подільського. Розглянули документи, подані до ЕПК від установ, організацій, підприємств Кам'янець-Подільського району та міста Кам'янця-Подільського.

По завершенню заходу була надана методично-практична допомога.

2020-06-11

Архіви в інформаційному просторі

05 червня 2020 року у  Держархіві області почала діяти книжкова виставка "Архіви в інформаційному просторі", присвячена до Міжнародного дня архівів.

 

 

 

2020-06-05

Список репресованих громадян

 

Шановні користувачі та дослідники!

Доводимо до Вашого відома, що на нашому веб-сайті https://dahmo.gov.ua/ у рубриці «Довідковий апарат» розміщено Список репресованих громадян, архівно-слідчі справи на яких зберігаються в Державному архіві Хмельницької області.

Звертаємо увагу на те, що вищезгаданий список складено на підставі даних картотеки репресованих громадян з архівно-слідчих справ фонду Р-6193, Управління Служби безпеки України по Хмельницькій області.

Основною одиницею картотеки є картка з ім’ям репресованої особи, роком її народження, місцем події – географічною назвою, яка містить інформацію про населений пункт, адміністративно-територіальну одиницю, губернію, область, повіт, район, округ, а також посилання на документ – номер фонду, опису, справи.

У списку можливі уточнення.

Просимо Вас самостійно здійснювати пошук потрібної інформації.

https://dahmo.gov.ua/pdf/compressed.pdf

 

2020-06-04

засідання колегії

29 травня 2020 року в Держархіві області відбулося засідання колегії з порядком денним:

1.Про підсумки роботи архівних установ області за І квартал 2020 року.
2.Про стан робіт зі створення електронної версії картотеки прізвищ за архівно-слідчими справами громадян.
3.Про роботу режимно-секретного органу.
4.Про стан виконання антикорупційного законодовства, актів і доручень Президента України щодо реалізації державної кадрової політики в Держархіві області.

 

 

2020-05-29

День вишиванки

Державний архів Хмельницької області вітає усіх з Днем вишиванки!

Нехай ваша вишиванка зігріває вам душу, дає відчуття національної духовності і високої морально-етичної культури.

 

 

 

 

2020-05-21

ЕПК

14 травня 2020 року в архіві відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії з внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України з порядком денним:

1.Звіт відповідального за архівний підрозділ та голови ЕК про стан впорядкування документів в Службі автомобільних доріг у Хмельницькій області.

2.Розгляд документів, поданих до ЕПК від архівних установ області.

По завершенню заходу начальник адміністративно-господарського відділу Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області Юрій Ковалюк був відзначений подякою Державного архіву області за зразкову роботу архівного підрозділу.

 

 

 

 

 

2020-05-14

Місце та роль Державного архіву Хмельницької області в міжнародній спільноті архівів Європи

14 травня 2020 року відбулася спільна студентська панельна веб-дискусія за участю Державного архіву Хмельницької області та Хмельницька Гуманітарно-Педагогічна Академія ,,Місце та роль Державного архіву Хмельницької області в міжнародній спільноті архівів Європи”, присвячена Дню Європи в Україні.

Дискусія відбувалася у форматі відеоконференції за допомогою платформи ,,ZOOM”. У заході взяло участь 58 осіб ― студенти і викладачі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії та архівісти області.

Обговорили специфіку святкування Дня Європи в Україні (за архівними документами) і місце та роль Державного архіву Хмельницької області ― в міжнародній спільноті архівів України та Європи.

До відома: віднедавна Державний архів Хмельницької області за рекомендацією Державної архівної служби України долучився до інтерактивного проєкту Міжнародної ради архівів.

Відсьогодні на інтерактивній мапі Міжнародної ради архівів можна ознайомитися з відомостями про Державний архів Хмельницької області та його офіційним вебпорталом https://www.dahmo.gov.ua/

 

 

 

2020-05-14

телепередача до 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

2020-05-09

Вклад подолян в перемогу у Другій світовій війні

У Держархіві області почала діяти виставка "Вклад подолян в перемогу у Другій світовій війні", приурочена до 75-річчя з дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

 

 

 

 

 

2020-05-08

Державний архів Хмельницької області на інтерактивній мапі Міжнародної ради архівів

Державний архів Хмельницької області за рекомендацією Державна архівна служба України долучився до інтерактивного проєкту МРА.

Відсьогодні на інтерактивній мапі МРА можна ознайомитися з відомостями про Державний архів Хмельницької області та його офіційним вебпорталом https://www.dahmo.gov.ua/

Інтерактивна мапа – це спеціальний онлайн проєкт МРА (The International Council on Archives), розроблений задля полегшення доступу до актуальної інформації про віртуальні презентації колекцій документів, оновлені електронні каталоги та оцифровані архівні фонди.

До відома: Міжнародна рада архівів (МРА) – неурядова організація, створена у 1948 році, має дорадчий статус в ЮНЕСКО (UNESCO) i об’єднує органи управління архівною справою, національні архіви, професійні організації архівістів, інші архівні установи понад 199 держав світу. На сьогодні МРА налічує понад 1900 членів.

 

 

ICA.ORG
 
At ICA we think it is an important time to tell people from all over the world, not just our community, that archives continue to be accessible even though

 

 

 

 

2020-05-07

Поділля в роки Другої світової війни 1941-1945 роки

У Держархіві області діє постійно діюча виставка "Поділля в роки Другої світової війни 1941-1945 роки". У зв'язку із карантином презентуємо виставку онлайн https://www.dahmo.gov.ua/viev_pid_cat.php?pid_cat=34

Виставка складається із 26 банерів, які розкривають події Другої світової війни на території області. На банерах розміщено 180 архівних документів і близько 90 світлин, які зроблені німецькими окупантами. Деякі архівні документи оприлюднені вперше.

Протягом 2013-2015 рр. фотовиставка побувала у всіх містах та районах Хмельницької області.
Доповнює виставку інформаційно-довідкове видання "Хмельниччина в роки Другої світової війни (1941-1945 рр.)".

2020-05-05

засідання колегії ОДА

28 квітня 2020 року заступники директора Держархіву області Катерина БУРДУВАЛІС та Олександр ВОЙТОВИЧ взяли участь

в засіданні колегії Хмельницької обласної державної адміністрації, яка відбувалася онлайн.
 
 
 
2020-04-28

Цифрова грамотність для державних службовців

Архівісти області пройшли навчання та отримали сертифікати з онлайн курсу "Цифрова грамотність для державних службовців" (https://osvita.diia.qov.ua/courses/civil-servants) , який охоплює можливості та особливості функціонування безкоштовних сервісів Gooqle для використання в професійній діяльності та повсякденному житті.
Навчання відбувалося на національній онлайн-платформі з цифрової грамотності "Дія. Цифрова освіта".

 

 

2020-04-24

Травневі студії 2020: історія та міжнародні відносини

24 квітня 2020 року головний науковий співробітник відділу інформаційних технологій Державного архіву Хмельницької області Віталій Галатир взяв участь у ІІ Міжнародній конференції «Травневі студії 2020: історія та міжнародні відносини», присвяченій 100-річчю Варшавського договору між Україною та Польщею. Конференція відбулася в Донецькому національному університеті імені Василя Стуса у режимі онлайн за допомогою спеціальних груп в Skype та Zoom.
Виступ: «Роль Я. Токаржвського-Карашевича в міжнародних відносинах щодо відновлення державності в Україні у 1922–1924 рр.» прозвучав на четвертій секції «Особистість і соціум в історії» за посиланням: https://join.skype.com/hgghhD1AMELP

 

 

 

 

2020-04-24

круглий стіл

23 квітня 2020 року заступник директора архіву Катерина Бурдуваліс взяла участь у круглому столі з актуальних питань державної служби. Захід було організовано Міжрегіональним управлінням Національного агентства України з питань державної служби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях у форматі відеоконференції за допомогою програми "ZOOM".

 

 

2020-04-23

ФОНДИ ПЕРІОДУ ТИМЧАСОВОГО УРЯДУ, УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ П. СКОРОПАДСЬКОГО, ДИРЕКТОРІЇ УНР (1917-1921)

Долучившись до проекту «Архів - on line», який створений забезпечити вільний доступ до цифрових копій архівних документів, Державний архів Хмельницької області до уваги дослідників розпочинає їх часткове оприлюднення на своєму сайті, із актуального нині періоду Української революції 1917-1921 рр. за посиланням: https://dahmo.gov.ua/viev.php?cat=85

 

ФОНДИ ПЕРІОДУ ТИМЧАСОВОГО УРЯДУ, УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ П. СКОРОПАДСЬКОГО, ДИРЕКТОРІЇ УНР (1917-1921)

№ Фонду

Назва фонду

Кількість од.зб.

Кількість описів

Крайні дати

Цифрові 

копії

1

Р-270

Подільський губернський   староста

6

1

1918-1920 рр.

+

2

Р-1141

Управління професіональної  Спілки службовців Подільської

губернської народної управи

1

1

1919 р.

 

3

Р-1283

Центральне бюро професійних   робочих спілок міста Кам’янця-Подільського

1

1

1918-1919 рр.

 

4

Р-3046

Кам’янець-Подільська повітова комісія в справах з виборів до Установчих зборів

4

1

1917-1918 рр.

 

5

Р-3045

Кам’янець-Подільська міська  комісія в справах з виборів до  Українських Установчих зборів

2

1

1917 р.

 

6

Р-1158

Кам’янець-Подільський український національний союз

19

1

1918-1919 рр.

 

7

Р-3237

Ярмолинецька гміна

4

1

1920 р.

 

8

Р-260

Подільська губернська народна  управа

129

4

1917-1920 рр.

 

9

Р-1153

Кам’янецька повітова народна управа

11

1

1919-1920 рр.

 

10

Р-1210

Проскурівська міська народна управа

1

1

1919 р.

 

11

Р-262

Балинськаволосна народна управа

4

1

1918-1920 рр.

 

12

Р-3494

Бережанськаволосна народна управа

1

1

1920 рр.

 

13

Р-2937

Кузьминськаволосна народна управа

1

1

1919-1920 рр.

 

14

Р-263

Лянцкорунськаволосна народна управа

3

1

1917-1920 рр.

 

15

Р-3047

Лянцкорунськаволосна народна управа

3

1

1918 рр.

 

16

Р-261

Маківськаволосна народна управа

15

1

1917-1919 рр.

 

17

Р -3038

Полонськаволосна народна управа

6

1

1918-1919 рр.

 

18

Р -264

Рахновецькаволосна народна управа

8

1

1917-1920 рр.

 

19

Р-2959

Рихтецькаволосна народна управа

1

1

1918-1920 рр.

 

20

Р-2953

Рихтецькаволосна народна управа

1

1

1919 р.

 

21

Р-845

Смотрицькаволосна народна управа

1

1

1918 р.

 

22

Р-2677

Хропотовська сільська народна управа

1

1

1918-1920 рр.

 

 

2020-04-17

Фонд Р-270

Фонд Р-270

Опису

Анотація складу документів опису справ

Кількість од.зб.

Крайні дати

Цифровікопії

1

1

Подільський губернський староста

6

1918-1920 рр.

 

 

2020-04-17

Фонд Р-1141

Фонд Р-1141

 

Опису

Анотація складу документів опису справ

Кількість од.зб.

Крайні дати

Цифрові копії

1

1

Управління професіональної  Спілки службовців Подільської

губернської народної управи

1

1919 р.

 

 

2020-04-17

Фонд Р-1283

Фонд Р-1283

 

Опису

Анотація складу документів опису справ

Кількість од.зб.

Крайні дати

Цифровікопії

1

1

Центральне бюро професійних   робочих спілок міста Кам’янця-Подільського

1

1918 р.

 

 

2020-04-17

Фонд Р-270, Опис 1

Фонд Р-270, Опис 1

Справи

Заголовок справи (мовою оригіналу)

1

1

Приказ министров Украинской народной республики (УНР), главнокомандующего, главного начальника снабжения армии и др. за 1918 г.

2

2

Донесение уездного старосты о съездах религиозных служителей с целью привлечения их на сторону контрреволюционной националистической Украинской державы.

3

3

Донесения министру внутрених дел о наложении контрибуции Австро-Венгерским командованием на жителей Жмеринки и вывозе имущества из Каменца польскими властями. Депеша об организации учета ущерба, нанесеного войсками на Украине.

4

4

Переписка с уездными старостами о гражданах, обвиняемых в краже скота из имения, агитирующих против существующого строя, скрывающих оружие.

5

5

Переписка с уездными старостами, Каменецким епископом об обнаружении военной организации «добровольческих дружин», об агитации против австрийцев и гетьмана.

6

6

Журнал входящей корреспонденции канцелярии  губернського старосты по отделу самоуправления на 1918-1919 г.

 

2020-04-17

Фонд Р-1141, Опис 1

Фонд Р-1141, Опис 1

 

Справи

Заголовок справи (мовою оригіналу)

1

1

Отношение в народную управу о сокращении штатов и порядке увольнения служащих отделов управы 1918 г.

 

2020-04-17

Фонд Р-1283, Опис 1

Фонд Р-1283, Опис 1

Справи

Заголовок справи (мовою оригіналу)

1

1

Обращение временного Всеукраинского Центрального Совета профессиональных союзов ко всем профессиональным рабочим союзам Украины, сообщение Каменец-Подольской организации Еврейской социал-демократической раб очей партии «Поалей-Цион», Обьединенной еврейской социалистической раб очей партии (С.С. и Е.С.) и др. о делигировании в Центральное бюро своїх представите лей. Виписки из протоколов, рапорты, заявления членов профсоюзов и руководителей учреждений о принятии на работу, о разборе жалоб, заявлений и др.

 

2020-04-17

Оцифрування документів

Одним із основних пріоритетів роботи Державного архіву Хмельницької області є оцифрування архівних документів. У 2019 році оцифровано 4840 справ (706788 кадрів) документів Національного архівного фонду. У 2020 році продовжуються роботи з цього напрямку. Не зважаючи на проблеми з матеріально-технічним забезпеченням та недостатньою кількістю штатних одиниць, робимо маленькі кроки назустріч цифровій історії.

 

 

 

2020-04-09

Нові описи доступні онлайн

В Державному архіві Хмельницької області тривають роботи з оновлення та наповнення рубрик веб-сайту. Зокрема, було наповнено рубрику ,,Довідковий апарат. Описи." (підрубрику ,,Радянський період" https://www.dahmo.gov.ua/viev_pid_cat.php?pid_cat=50) 140 файлами описів фондів радянського періоду.

Ф.Р-5 інспектура народної освіти виконкому Кам’янецької окружної ради,6760 од.зб., 1922-1930 рр. Частина 2 Частина 3 Частина 4 Частина 5 ОПИС 2 ОПИС 3
Ф.Р-6 відділ народної освіти Кам’янецької повітової ради, 243 од.зб.,1920-1923 рр.
Ф.Р-7 відділ комунального господарства виконкому Кам’янецької повітової ради, 214 од.зб., 1920-1922 рр.
Ф.Р-8 виконком Івахновецької сільської ради, 336 од.зб., 1922-1927, 1945-1968 рр. Опис 1 Опис 2 Опис 3 Опис 6 Опис 7
Ф.Р-9 відділ соціального забезпечення виконкому Полонської повітової ради, 10 од.зб., 1921-1923 рр.
Ф.Р-10 виконком Шидловецької сільської ради, 419 од.зб., 1922-1927, 1948-1980 рр. Опис 1 Опис 2
Ф.Р-12 Кам’янецький комітет охорони пам’ятників старовини, мистецтва і природи, 28 од.зб., 1920-1922 рр.
Ф.Р-13 Дунаєвецький державний текстильний трест „Дунсукно”, 294 од.зб., 1920-1930 рр. Опис 1 Опис 2
Ф.Р-14 Старокостянтинівський районний будинок культури, 102 од.зб., 1966-1973 рр. Частина 1 Частина 2
Ф.Р-15 Старокостянтинівський районний комітет народного контролю, 211 од.зб., 1963-1991 рр. Частина 1 Частина 2
Ф.Р-16 Хмельницьке обласне виробниче управління з будівництва і експлуатації автомобільних доріг, 2876 од.зб., 1937-1941,
1944-1987 рр. Опис 1 Опис 2 Опис 3 частина 1 Опис 3 частина 2 Опис 3 частина 3 Опис 3 частина 4 Опис 4 частина 1 Опис 4 частина 2
Ф.Р-17 управління містобудування та архітектури Хмельницької облдержадміністрації, 551 од.зб., 1939-1941, 1945-1996 рр. Опис 1 Опис 2 Опис 3 Опис 4 Опис 5
Ф.Р-18 5 шосейна дільниця Українського управління місцевого транспорту, 380 од.зб., 1922-1933 рр.
Ф.Р-22 виконком Сприсівської сільської ради, 83 од.зб., 1923-1926, 1944-1954 рр. Опис 1 Опис 2 Опис 3
Ф.Р-23 виконком Савинецької сільської ради, 378 од.зб., 1924-1928, 1944-1986 рр. Опис 1 Опис 2 частина 1 Опис 2 частина 2
Ф.Р-25 виконком Гусятинської сільської ради, 354 од.зб., 1923-1932, 1944-1973 рр. Опис 1 Опис 2 Опис 3 Опис 4
Ф.Р-27 виконком Чемеровецької селищної ради, 265 од.зб., 1923-1927, 1932, 1946-1968 рр. Опис 1 Опис 2 частина1 Опис 2 частина 2
Ф.Р-28 виконком Свіршковецької сільської ради, 547 од.зб., 1923-1927, 1945-1986 рр. Опис 1 Опис 2 Опис 3 Опис 4
Ф.Р-29 виконком Сокиринецької сільської ради, 485 од.зб., 1923-1931, 1945-1976 рр. Опис 1 Опис 2 Опис 3
Ф.Р-30 виконком Зіньковецької сільської ради, 123 од.зб., 1922-1927, 1944-1954 рр. Опис 1 Опис 2 Опис 3
Ф.Р-31 виконком Летавської сільської ради, 587 од.зб., 1921-1927, 1944-1982 рр. Опис 1 Опис 2 Опис 3 Опис 4 Опис 5 Опис 6
Ф.Р-32 виконком Хропотівської сільської ради, 156 од.зб., 1921-1931, 1945-1947 рр. Опис 1 Опис 2 Опис 3
Ф.Р-33 виконком Голенищівської сільської ради, 473 од.зб., 1922-1932, 1944-1980 рр. Опис 1 Опис 2 Опис 3 Опис 4 Опис 5
Ф.Р-34 виконком Волочиської районної ради, 1678 од.зб., 1927, 1938-1941, 1944-1992 рр. Опис 1 Опис 2 Опис 3 Опис 4 Опис 5 Опис 6 Опис 7
Ф.Р-35 Кам’янець-Подільська обласна контора вагоремонтних майстерень, 63 од.зб., 1936-1941 рр.
Ф.Р-36 Новоселицький ветеринарний технікум, 198 од.зб., 1944-1973 рр.
Ф.Р-40 відділ місцевого господарства виконкому Проскурівської окружної ради, 7 од.зб., 1926-1928 рр.
Ф.Р-41 відділ місцевого господарства виконкому Шепетівської окружної ради, 937 од.зб., 1923-1930 рр. Опис 1 Опис 2
Ф.Р-42 виконком Бахматовецької районної ради, 3 од.зб., 1923-1928 рр.Ф.Р-43 Старокостянтинівський райком профспілки працівників агропромислового комплексу, 341 од.зб., 1965-1990 рр.
Ф.Р-44 Волочиський митний пост, 9 од.зб., 1918-1931 рр. Опис 2
Ф.Р-46 Проскурівський груповий комітет профспілки працівників міських підприємств, 136 од.зб., 1933-1941 рр. Опис 1 Опис2
Ф.Р-302 Кам’янець-Подільський державний педагогічний інститут,16397 од.зб., 1921-1935, 1948-1997 рр. Опис 1 Опис 2 Опис 3 Опис 4 Опис 5 Опис 6 Опис 7 Опис 8 Опис 9 Опис 10 Опис 11 Опис 12 Опис 13

DAHMO.GOV.UA
 
Радянський період
2020-04-09

ПЕРЕВІРЯННЯ НАЯВНОСТІ ТА ФІЗИЧНОГО СТАНУ ДОКУМЕНТІВ

Однією із основних функцій архівів є забезпечення збереженості документів. Вона полягає у створенні та дотриманні оптимальних умов режимів зберігання і організації заходів щодо зберігання документів.
З метою контролю за збереженістю архівних фондів проводиться перевіряння наявності та фізичного стану документів (справ).
ПЕРЕВІРЯННЯ НАЯВНОСТІ ТА ФІЗИЧНОГО СТАНУ ДОКУМЕНТІВ проводиться шляхом звіряння кожної описової статті з елементами
описання, зазначених на обкладинках одиниць зберігання, а також фактичної наявності документів з підсумковими записами в описах.
Якщо встановлення відповідностей за обкладинкою, неможливе, то здійснюється звіряння інших реквізитів (дати, кількості аркушів, тощо).
ФІЗИЧНИЙ СТАН ДОКУМЕНТІВ визначається шляхом їх візуального перегляду, а при наявності біоуражених документів - за допомогою спеціальних досліджень.

 

2020-04-08

працюємо в умовах карантину

В умовах карантину працівники відділу використання інформації документів Держархіву області оперативно виконують запити громадян, які надходять в онлайн режимі.

 

2020-04-07

колегія 2 квітня

 

2 квітня 2020 року в Держархіві області відбулося чергове засідання колегії з порядком денним:

  1. Про місце архівних установ області в процесах децентралізації влади Хмельницької області.
  2. Про стан виконання наказів Державного архіву Хмельницької області за 2019 рік.
  3. Про роботу із запитами та зверненнями громадян у Державному архіві Хмельницької  області за 2019 рік.
  4.  Про стан виконавської дисципліни та організацію виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови облдержадміністрації у 2019 році.
  5. Про роботу з проблемними установами щодо організації архівної справи та діловодства.
  6. Про дотримання законодавства з питань охорони праціта пожежної безпекив Держархіві області.

 

 

 

 

 

2020-04-02

засідання Експертно-перевірної комісії

12 березня 2020 року в Держархіві області відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії з внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

 

 

 

 

 

2020-03-12

підвищення кваліфікації у Хмельницькому ЦППК

З 02 березня по 05 березня 2020 року архівісти області пройшли підвищення кваліфікації у Хмельницькому ЦППК за спеціальною короткостроковою програмою «Практичні аспекти діяльності архівних установ області».

 

 

 

 

 

 

2020-03-05

підсумкове засідання колегії Державного архіву Хмельницької області

04 березня 2020 року у Хмельницькому центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбулося підсумкове засідання колегії Державного архіву Хмельницької області ,,Про підсумки роботи архівних установ області у 2019 році та пріоритетні завдання на 2020 рік”.
У заході взяли участь члени колегії; начальники архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад; завідувачі трудових архівів районних, селищних рад.

 

 

 

 

 

 

 

 

2020-03-04

надано методично-практичну допомогу Хмельницькій митниці ДФС

27 лютого 2020 року працівниками Держархіву області надано методично-практичну допомогу у питаннях діловодства та архівної справи Хмельницькій митниці ДФС у зв'язку з реорганізацією.

 

 

2020-02-27

новий фонд особового походження - Козацький рід Хмар-Бондарів-Марциновських с. Гатна Деражнянського району

24 лютого 2020 року в Державному архіві Хмельницької області відкрито новий фонд особового походження “Козацький рід Хмар-Бондарів-Марциновських с. Гатна Деражнянського району“.
У заході взяли участь представники роду Хмар-Бондарів-Марциновських, а саме: Бондар Василь Григорович, Бондар Павло Петрович, Хмара В’ячеслав Миколайович, Хмара-Куц Людмила Миколаївна, які розповіли історію своїх поколінь.
Також в рамках заходу виступили волонтери Валентина Базилюк та Михайло Твердохліб.

 

 

 

 

 

2020-02-24

обговорення змін до електронної декларації

21 лютого 2020 року в Держархіві області відбулися внутрішні навчання з питань заповнення та подання щорічної електронної декларації.

 

 

2020-02-21

семінар в ОДА

20 лютого 2020 року заступник директора Держархіву області Катерина БУРДУВАЛІС та начальник відділу формування НАФ та діловодства Валентина РАГА взяли участь у семінарі у Хмельницькій облдержадміністрації щодо питань організації архівної справи в структурних підрозділах ОДА.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2020-02-20

вшанували загиблих Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2020 року працівники архіву спільно з учнями 10-А класу ліцею №15 ім. О.Співачука вшанували пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні біля стели ,,Герої не вмирають", яка розміщена на другому поверсі Державного архіву Хмельницької області.

 

 

 

 

 

 

 

2020-02-20

річниця Небесної Сотні

20 лютого 2020 року архівісти області взяли участь в обласних заходах з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні. 

 

 

 

 

 

2020-02-20

ПОКЛАДАННЯ

Колектив Держархіву області 15 лютого 2020 року взяв участь у церемонії покладання квітів з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виведення військ з Афганістану.

 

2020-02-15

колегія Державної архівної служби України

14 лютого 2020 року заступник директора архіву Катерина Бурдуваліс стала учасником розширеного засідання колегії Державної архівної служби України На колегії було підбито підсумки діяльності Державної архівної служби України, державних архівних установ за 2019 рік та визначено пріоритетні вектори їх розвитку у 2020 році.

Зокрема:

- цифровізація всіх процесів архівної справи, діловодства та державної системи страхового фонду документації;

- організація формування і забезпечення гарантованої збереженості документів Національного архівного фонду як складової вітчизняної і світової культурної спадщини та інформаційних ресурсів суспільства;

- популяризація архівних документів до пам'ятних дат, подій та ювілеїв визначних осіб в історії України;

- забезпечення реалізації державної політики у сфері створення та ефективного функціонування державної системи страхового фонду документації.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2020-02-14

ЕПК лютий

12 лютого 2020 року в Держархіві області відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії з внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

 

 

 

 

 

2020-02-12

Літописці історії Хмельниччини

"Літописці історії Хмельниччини" - у холі Держархіву області діє виставка, присвячена 90-річчю заснування районних газет.

 

 

 

2020-02-11

Презентація ресурсу Архіум

29 січня 2020 року заступник директора архіву Катерина Бурдуваліс та начальник відділу використання інформації документів архіву Наталія Кузьміна взяли участь у презентації комплексного електронного ресурсу «Archium/Архіум». Це - спільний проект Центрального державного архіву громадських об'єднань України та компанії "Архівні інформаційні системи", спрямованого на реалізацію системних завдань інформатизації та автоматизації архівної справи.
Ресурс «Archium/Архіум» дасть змогу створити єдиний інформаційний простір архіву; презентувати оцифровані документи в режимі онлайн; здійснювати повнотекстовий пошук інформації; замовляти онлайн через опцію «особистий кабінет» документи до читального залу архіву.
"Ми будемо ухвалювати рішення про розширення такої практики. В перспективі платформа "Архіум" може бути використана й іншими державними архівами - якщо вона підтвердить зручність роботи з нею. Поточний рік стане пілотним на основі роботи ЦДАГО. І думаю, що ми в подальшому перевіримо роботу системи на базі ще одного архіву", - зазначив голова Державна архівна служба України Анатолій Хромов.

 

 

 

2020-01-29

Архівісти згадали жертв Голокосту

27 січня 2020 року архівісти області взяли участь у заходах з нагоди вшанування Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту.

2020-01-27

Голокост на Хмельниччині

27 січня 2020 року начальник відділу інформаційних технології Держархіву області Юрій Олійник взяв  участь у телепередачі з циклу „Тема дня” - „Голокост на Хмельниччині” на UA: Поділля.

 

 

 

2020-01-27

Участь у відкритті виставки

22 січня 2020 року працівники архіву взяли участь у відкритті виставки «Українське військо: 1917–1921 роки» у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї.

 

 

 

2020-01-22

День Злуки

22 січня 2020 року архівісти області взяли участь в урочистих заходах до Дня Соборності України, які проходили на межі двох областей: Хмельницької та Тернопільської (на мосту між с.Гусятин Чемеровецького району Хмельницької області та смт.Гусятин Тернопільської області).

 

 

 

 

2020-01-22

ЕПК січень

09 січня 2020 року в Держархіві області відбулося перше засідання Експертно-перевірної комісії з внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

 

 

 

 

 

2020-01-09