новини за 2014


музей остарбайтерів

23 грудня 2014 року у 2 корпусі Державного архіву Хмельницької області відкрито музей остарбайтерів „Невільники не зі своєї воліˮ. В рамках заходу відбулась зустріч з остарбайтерами Марією Дмитрівною Ситяк та Ніною Онисимівною Мрочек. Хвилиною мовчання вшанували тих, хто загинув на каторжних роботах в Німеччині. З матеріалами виставки ознайомив начальник відділу інформаційних технологій Ю. Олійник. Експозиція вмістила 2000 справ, частину з яких передало обласне Управління СБУ. Серед експонатів представлені фотосвітлини, документальні матеріали та листи остарбайтерів.

 

 

 

 

 

2014-12-23

зустріч колективу з волонтерами та учасниками АТО

5 грудня 2014 року в приміщенні Державного архіву Хмельницької області відбулась зустріч колективу з волонтерами та учасниками АТО, яка була приурочена Міжнародному дню волонтера та Дню Збройних Сил України.

У ході зустрічі було переглянуто відео про події у зоні АТО, хвилиною мочання вшановано тих, хто загинув. На завершення заходу прозвучали патріотичні авторські пісні лауреата Всеукраїнських фестивалів авторської пісні, кавалера ордену В’ячеслава Чорновола  барда Ігора Білого.

 

 

 

2014-12-05

екскурсію для учнів

9 грудня 2014 року начальник відділу інформаційних технологій Олійник Ю. В. та старший науковий співробітник відділу інформаційних технологій Галатир В. В. провели екскурсію для учнів спеціалізованої загальноосвітньої школи I-IIIступенів № 1 м. Хмельницького. Старшокласників ознайомили з матеріалами історико-документальної фотовиставки „Хмельниччина в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.ˮ та світлинами і експонатами виставок „Україна більше за життяˮ, „Неоголошена війнаˮ, які присвячені подіям АТО. 

 

 

2014-12-05

зустріч керівництва Держархіву з учасниками Євромайдану та АТО

31 жовтня 2014 року відбулась офіційна зустріч керівництва Держархіву з учасниками Євромайдану та АТО: сім'єю Ільків - Ігорем Петровичем  та Лідією Володимирівною.

2014-10-31

Україна більше за життя, Неоголошена війна

20 жовтня 2014 рокув приміщенні Державного архіву Хмельницької області відбулось урочисте відкриття постійнодіючої виставки приуроченої подіям у зоні військового конфлікту на сході України.

Виставка складається з двох блоків: „Україна більше за життяˮ, на якій розміщено 41 світлину Героїв, які відійшли у вічність,  короткі біографії про них. Другий  блок має назву „Неоголошена війнаˮ, де представлено вцілілі військові і особисті речі привезені волонтерами зі сходу, фото військових та добровольців, газетні статті про героїв. Переважна більшість представлених експонатів – обгорілі ікони, молитвослови, біноклі, хрестики, гільзи, уламки військової техніки – це речі, привезені з-під населених пунктів Щастя і Перемога, де точилися запеклі бої.

На відкритті виставки були присутні учасники антитерористичної операції: Ярмольський Роман Миколайович – заступник командира загону спеціального призначення, Яєчко Олександр Миколайович – підполковникНаціональної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, представники влади, волонтерського руху, громадськості, ЗМІ.

    

   

 

    

 

   

 

 

2014-10-20

Семінар-нарада для новопризначених

15 травня 2014 року відбувся  семінар-нарада для новопризначених відповідальних за архівний підрозділ установ, підприємств, організацій,  тему: „Порядок передавання документів  Національного архівного фонду України до Державного архіву Хмельницької областіˮ.  У семінарі взяли участь 27 представників від установ обласного підпорядкування. Зі вступним словом до присутніх звернувся директор Держархіву області Байдич В. Г., який наголосив на важливості комлектування документів Національного архівного фонду України, які утворються в кожній установі, підприємстві, організації. У семінарі взяли участь заступники директора Войтович О.В. та Бурдуваліс К.М.

 

  

 

    

2014-05-15

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ

21 березня в приміщенні архіву відкрито стелу пам’яті Героїв Небесної сотні. На пам’ятній стіні розміщено фото та коротку біографію 105 людей, з яких 7 жителів Хмельниччини, які загинули під час масових акцій у грудні 2013 − лютому 2014 року у Києві та інших містах України.

У заході взяли участь голова облдержадміністрації Леонід Прус, голова обласної ради Іван Гончар, учасники Майдану – Дмитро Магльона, Лідія Ковпак, Георгій Песарук, Олег Кошовий, народний художник України Микола Мазур,  представники громадський організацій, працівники архіву та ЗМІ. Присутнім було продемонстровано фільм про події на Майдані. Усіх загиблих згадали поіменно, вшанували хвилиною мовчання, поклали квіти та лампадки до пам’ятної стели.

 

  

 

 

  

 

 
  

2014-03-21