новини за 2016


Обмін досвідом між архівістами

28 грудня 2016 року Директор Держархіву області В.Байдич  відвідав міський Камˊянець-Подільський архів. Відбувся обмін досвідом між працівників Державного архіву Хмельницької області та архівістами міського Камянець-Подільського архіву.

 

2016-12-28

Премія імені Пилипа Васильовича Клименка в галузі архівознавства, історії та джерелознавства

26 грудня 2016 року на засіданні Вченої Ради в Камˊянець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка директор Держархіву області вручив премію імені Пилипа Васильовича Клименка в галузі архівознавства, історії та джерелознавства Сергію Анатолійовичу  Копилову - доктору історичних наук, професору, ректору Камˊянець-Подільського національного університету імені  Івана Огієнка, відомому вченому-історику, який збагатив науку України майже двома сотнями змістовних і важливих праць.

 

2016-12-28

Вручення грамоти голові Дунаєвецької районної ради

На засіданні колегії Дунаєвецької райдержадміністрації директор Держархіву області В.Байдич вручив грамоту голові Дунаєвецької районної ради Михальській Ользі Василівні за сприяння в розвитку архівної справи в Дунаєвецькому районі.

 

2016-12-28

День працівників архівних установ

22 грудня архівісти області відсявткували професійне свято - День працівників архівних установ. На святі були присутні працівники архівних установ області та Державного архіву. Архівістів прийшли привітати представники органів влади, місцевого самоврядування, навчальних закладів міста. Кращих архівних представників нагороджено грамотами та цінними подарунками.

2016-12-22

Всеукраїнський тиждень права

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права відбулась зустріч колективу Державного архіву з директором Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допоги Гоцьким Г.І.

2016-12-09

Участь у вченій раді з нагоди 65-річчя професора Завальнюка О.М.

29 листопада 2016 р. директор Держархіву Байдич В.Г. та працівники архіву Олійник Ю.В. та Галатир В.В. взяли участь у вченій раді історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка з нагоди 65-річчя доктора історичних наук, професора Завальнюка О.М.

2016-11-29

Участь в ефірі обласної радіопередачі „Голодомори в Україні: причини, перебіг, наслідки.”

26 листопада 2016 року участь начальника відділу інформаційних технологій Ю. Олійника та головного наукового співробітника В. Галатира в ефірі обласної радіопередачі „Голодомори в Україні: причини, перебіг, наслідки.”

2016-11-26

Зустріч працівників архіву з подільським поетом Володимиром Григоровичем Олійником

25 листопада 2016 року відбулася тематична зустріч працівників архіву з подільським поетом, головою міської літературної спілки ,, Поділля” Володимиром Григоровичем Олійником, який ознайомив присутніх з своєю творчістю. Тематика творів поета різнобарвна: від дитячих патріотичних, християнських абеток до ніжних ліричних віршів. Особливе місце в творчості займають вірші, присвячені історичним подіям та постатям на Поділлі, в Україні.

Автор щиро поділився своїми творчими планами та спогадами про роботу завідувачем відділом відомчих архіві області.

2016-11-25

Участь в телепередачі ХОДТРК „Поділля - центр”

25 листопада 2016 року головний науковий співробітник В. Галатир взяв участь в телепередачі ХОДТРК „Поділля - центр”, приуроченній до Дня пам’яті жертв Голодоморів 1932 – 1933 років.

2016-11-25

Засідання колегії Державного архіву Хмельницької області

25 листопада 2016 року відбулося засідання колегії Державного архіву Хмельницької області. На порядок денний колегії винесено наступні питання:

1.Про заходи з перевіряння наявності та стану документів в Державному архіві Хмельницької області.

2. Про підсумки роботи архівних установ областіза 9 місяців 2016 року.

3. Про роботу архівних установ області в умовах нової адміністративної реформи.

4. Про відзначення Дня працівників архівних установ.

5. Про виконання рішення колегії Держархіву області від 27 червня 2015 року „Про стан виконання законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи в архівнихустановах Віньковецького  району”(в порядку контролю).

6. Про приведення у відповідність структури Державного архіву Хмельницької області у відповідність до постанови Кабінету Міністрів 23 серпня 2016 року №545 ,,Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 березня 2005 р. № 179 та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2010 р. № 846”

 

2016-11-25

ХV Всеукраїнська науково-практична конференція

24 листопада 2016 року директор Державного архіву Хмельницької області, кандидат історичних наук В. Байдичвиступив на ХV Всеукраїнській науково-практична конференції ,,Збереження національної ідеї та національної самосвідомості українського народу в контексті трагічних подій ХХ–ХХІ століть, приурочена 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського (1866–1934), вченого, історика, політичного і державного діяча, Голови Центральної Ради у Хмельницькому інституті МАУП, з доповіддю на основі архівних матеріалів: ,,Голодомору 1932–1933 років на Поділлі.”

2016-11-24

Участь в телепрограмі ,,Ранковий гість” на тему: „Трагічні події Голодомору 1932-1933 років на Поділлі”

24 листопада 2016 року на телеканалі ,,7 плюс” директор Державного архіву Хмельницької області, кандидат історичних наук В. Байдич взяв участь в прямому ефірі в телепрограмі ,,Ранковий гість” на тему: „Трагічні події Голодомору 1932-1933 років на Поділлі”. 

2016-11-24

Трагічні події Голодомору 1932-1933 років на Поділлі

23 листопада 2016 року на телеканалі ХОДТРК ,,Поділля центр” директор Державного архіву Хмельницької області, кандидат історичних наук Володимир Григорович Байдич взяв участь в прямому ефірі в телепрограмі ,,Тема”: „Трагічні події Голодомору 1932-1933 років на Поділлі”. 

2016-11-23

Тематична виставка архівно-слідчих справ репресованих громадян Хмельниччини

23 листопада 2016 року В костелі Святої Ганни відбулася тематична виставка архівно-слідчих справ репресованих громадян Хмельниччини на тему: „Репресії проти поляків та інших національностей на Поділлі: роль і місце в історії краю.”

2016-11-23

Міжнародна науково-практична конференція на тему: „Репресії проти поляків та інших національностей на Поділлі: роль і місце в історії краю”

23-24 листопада 2016 року працівники Держархіву області у взяли участь міжнародній науково-практичній конференції на тему: „Репресії проти поляків та інших національностей на Поділлі: роль і місце в історії краю”. Основною метою Міжнародної конференції було вшанування пам’яті жертв політичних репресій на Поділлі.

На конференції виступив директор Держархіву, кандидат історичних наук В.Г.Байдич.

Державний архів Хмельницької області виступив співорганізаторм конференції.

2016-11-23

В боротьбі за Незалежність. Україна – більше за життя

21-25 листопада 2016 року до Дня гідності та свободи, поповнено постійнодіючі виставку: „В боротьбі за Незалежність. Україна – більше за життя.”

2016-11-21

Засідання Експертно-перевірної комісії

10 листопада 2016 року відбулося засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України, з порядком денним:

1. Про участь спеціалістів Держархіву області в семінарах, курсах з підвищення кваліфікації діловодних, експертних, архівних служб установ.

2. Розгляд документів, поданих до ЕПК від архівних установ області.

2.1. Про роботу архівного відділу Хмельницької райдержадміністрації

щодо підготовки комплектів документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій району.

2016-11-10

Семінар з архівної справи для осіб, відповідальних за діловодство у відокремленому підрозділі “Хмельницька атомна електрична станція”

03 листопада 2016 року заступник директора К. Бурдуваліс взяла участь у семінарі з архівної справи для осіб, відповідальних за діловодство у відокремленому підрозділі “Хмельницька атомна електрична станція,” з метою вдосконалення роботи щодо формування справ, їх упорядкування і систематизації, проведення експертизи цінності документів.

2016-11-03

Візит в Литовський державний історичний архів

З 1 по 4 листопада 2016 р. директор Держархіву області Байдич В.Г. відвідав із дружнім візитом Литовський державний історичний архів в місті Вільнюсі.

2016-11-01

Засідання “круглого столу” на тему: ,,Про реалізацію права на звернення громадян до Державного архіву Хмельницької області.”

31 жовтня 2016 року на виконання розпорядження голови облдержадміністрації „Про орієнтовний план консультацій з громадськістю на 2016 рік” в Державному архіві Хмельницької області відбудбулося засідання “круглого столу” на тему: ,,Про реалізацію права на звернення громадян до Державного архіву Хмельницької області.”

Впродовж засідання підіймалися проблемні питання, що стосуються розгляду запитів та звернень громадян, тематика запитів, специфіка виконання архівних запитів, а саме: соціально-правового характеру, тематичних, майнових, персональних,запитів на публічну інформацію, терміни їх виконання. Найбільший інтерес викликало дослідження генеалогічного напрямку та виконання біографічних та генеалогічних запитів.

Крім того, відмічено, що в порівняні з 2014 роком звернення громадян до Державного архіву Хмельницької області збільшились у двічі.

У роботі круглого столу взяли участь та поділились досвідом роботи з даного питання Лопатовська Н. В., начальник відділу зі зверненнями громадян, Хмельницької обласної державної адміністрації Шевчук О. В. головний спеціаліст, в.о. завідувача сектору забезпечення доступу до публічної інформації апарату Хмельницької обласної державної адміністрації, Резніков Ю. О., радник голови Хмельницької обласної державної адміністрації, член Хмельницької обласної громадської організації архівістів та дослідників Поділля ,,Поклик віків” Кетлінський О.О. заступники директора та начальники відділів Держархіву області.

 

2016-10-31

Засідання Експертно-перевірної комісії

13 жовтня 2016 року відбулося засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України. Порядок денний:

1. Про виконання наказу Державної архівної служби України від 29.12.2011 №139 та наказу Держархіву області від 14.02.2012 №08 ,,Про вжиття заходів щодо впорядкування та приймання документів НАФ на постійне зберігання, що знаходяться в архівних підрозділах підприємств, установ , організацій Хмельницької області понад встановлені строки.”

2. Про хід проведення обласного огляду забезпечення зберігання документів НАФ та діловодства в установах та закладах охорони здоров’я Хмельницької області.

3. Звіт відповідальної за архівний підрозділ ТОВ ,,Хмельницьктранс” про стан впорядкування документів.

4. Розгляд документів, поданих до ЕПК від архівних установ області.

 

2016-10-13

Герої Хмельниччини 2014-2016 років

12 жовтня 2016 року о 15.00 в приміщенні Державного архіву Хмельницької області вшанували пам'ять полеглих подолян, які ціною власного життя відстоювали територіальну цілісність держави на Сході: “Герої Хмельниччини 2014-2016 років”.

Створено постійно діючу Галерею Пам’яті „В боротьбі за незалежність. Україна більше за життя”, до якої увійшли світлини і біографічні дані загиблих захисників України з Поділля.

На заході були присутні представники 8 окремого полку спеціального призначення Збройних Сил України, Національної Поліції області, учасники бойових дій, представники влади, волонтери та рідні загиблих воїнів.

2016-10-12

Виставка архівних документів до 95–річчя Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії на тему: „Освіта ХХ століття.”

12 жовтня 2016 року  Виставка архівних документів до 95–річчя Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії на тему: „Освіта ХХ століття.”

На виставці було представлено документи  про створення польського педагогічного технікуму, який був на початку ХХ століття попередником Хмельницького педагогічного училища, сьогодні Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Зацікавленість присутніх викликали книги, освітні програми, періодичні видання про розвиток освіти на Поділлі у ХХ столітті.

2016-10-12

Колегія Державної архівної служби України

04 жовтня 2016 року директор Державного архіву Хмельницької області взяв участь у роботі колегії Державної архівної служби України, на якій розглядалися результати комплексної перевірки діяльності Державного архіву спеціалістами Державної архівної служби України, яка проходила з 11 до 15 липня 2016 року. Перевірено 10 архівних установ області. Серед них архівні установи Дунаєвецького, Кам’янець-Подільського Хмельницького районів.

Керівник робочої групи Ірина Сергіївна Паламарчук – заступник директора департаменту, начальник відділу зберігання та обліку Національного архівного фонду Укрдержархіву.

Члени групи:

Лісовська Є. І. – заступник директора Центрального державного історичного архіву України, м. Львів;

Кузнецова М. І. – начальник відділу формування Національного архівного фонду Укрдержархіву;

Прокоф’єв Г. В. – головний спеціаліст відділу регіональної політики та контролю за додержанням законодавства про НАФ Укрдежархіву;

Гордіюк О. С. – головний спеціаліст відділу європейської інтеграції та взаємодії з міжнародними та громадськими організаціями Укрдержархіву  надано методичну та практичну допомогу у роботі архіву, за що працівники Держархіву області висловлюють щиру подяку робочій групі та керівництву Державної архівної служби України.

2016-10-04

Засідання колегії Державного архіву Хмельницької області

30 вересня 2016 року відбулось засідання колегії Державного архіву Хмельницької області.

2016-09-30

засідання колегії

30 вересня 2016 року відбулось чергове засідання колегії Державного архіву Хмельницької області.

Порядок денний колегії:

1. Про підсумки роботи архівних установ області за І півріччя2016 року.

2. Про результати тематичної перевірки архівних установ Кам’янець − Подільського району з питань використання інформації документів.

3. Про роботу відділу інформаційних технологій.

4.Про стан реставрації документів у Державному архіві Хмельницької області.

5. Про стан кадрової роботи та виконання чинного законодавства України з питань державної служби та боротьби з корупцією в Держархіві області.

2016-09-30

Виставка архівних документів на тему: „Проскурів – Хмельницький: погляд у минуле”

22 вересня 2016 року в будинку дитячої творчості експонувалася виставка архівних документів на тему: „Проскурів – Хмельницький: погляд у минуле”присвячена до дня міста.

2016-09-22

І Міжнародна наукова історико-краєзнавча конференція

22 вересня 2016 року спільно із міською радою, управлінням культури і туризму, обласним краєзнавчим музеєм, міською централізованою бібліотечною системою, обласною та міською організацією Національної спілки краєзнавців України Держархів області провів І Міжнародну наукову історико-краєзнавчу конференцію ,,Місто Хмельницький в контексті історії України”, на якій із доповідями виступили директор Держархіву Байдич В. „Проскурівщина: історія краю в документах Державного архіву Хмельницької області”, начальник відділу інформаційних технологій Олійник Ю. „Відбудова зруйнованого війною господарства Старосинявщини у 1944 р.” та головний науковий співробітник відділу інформаційних технологій Галатир В. „Місцеве самоврядування Проскурівщини в квітні-грудні 1918 р.”

2016-09-22

В Хмельницькій обласній дитячій лікарні відбувся навчальний семінар

14 вересня 2016 року в Хмельницькій обласній дитячій лікарні відбувся навчальний семінар за участю працівників Держархіву на тему: “Науково-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення діловодства та архівної справи в Хельницькій обласній дитячій лікарні”.

2016-09-14

Спільне засідання організаційного комітету

12 вересня 2016 року у Держархіві області відбулось спільне засідання організаційного комітету з проведення огляду на краще забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду та стану діловодства в установах і закладах охорони здоров’я Хмельницької області.

2016-09-12

Засідання Експертно-перевірної комісії

8 вересня 2016 року у Держархіві області відбулось засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України. 

2016-09-08

Виїзне засідання експертно-перевірної комісії

8 вересня 2016 рокуу Хмельницькій міській раді відбулося виїзне засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву області. У роботі комісії взяли участь експерти ЕПК, працівники архівного відділу Хмельницької міської ради, відповідальні за архів та діловодство у структурних підрозділах міської ради. Учасників семінару привітала керуючий справами виконавчого комітету Юлія Сабій. Представник міської влади наголосила на важливості архівної справи і побажала усім активно та плідно попраці. Питання, які розглядались комісією, стосувались затвердження номенклатур та описів справ, положень про архів та інструкцій з діловодства. На засіданні розглянуто та затверджено документи Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, управління торгівлі й управління транспорту та зв’язку Хмельницької міської ради, поданих до експертно-перевірної комісії держархіву області. Члени комісії надали рекомендації щодо вдосконалення роботи архівних установ та архівної справиу місті.

 

 

2016-09-08

Вшанування постаті реформатора

27-28 серпня 2016 року в Меморіальному музеї  графа-реформатора Ігнація Сцібор-Мархоцького у Миньківцях за участю директорів Державного архіву Хмельницької області В. Байдича та Державного архіву Одеської області В. Левчука відбулося вшанування постаті реформатора під назвою «Поляк з великим українським серцем» присвячене до 225-річчя прийняття «Права міста Миньковець» та Травневої Конституції Речі Посполитої. В рамках  відзначення ювілею було презентовано 8 том спільного наукового видання музею та Держархіву - «Наукові записки Центру Мархоцькознавства». 

2016-08-27

650-річчю з часу першої писемної згадки про смт. Чорний Острів

19 липня Державхів у співпраці із Хмельницькою дирекцєю Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта»  провів черговий захід відзначення 650 річчя першої писемної згадки та 450-річчя надання магдебурзького права містечку Чорний Острів на якому відбулося спецпогашення спеціальним штемпелем маркованого конверту присвяченого «650-річчю з часу першої писемної згадки про смт. Чорний Острів».

На заході були присутні директор Хмельницької дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» Барчишен О.В., заступник директора Хмельницької дирекції УДППЗ «Укрпошта» Буря М.Л., голова Хмельницької районної ради Мельник Ю.В., голова Чорноострівської селищної об’єднаної територіальної громади Дзісь М.С., народний артист України Смотритель В., та колектив архіву.  

Була представлена виставка з архівних документів селища Чорний Острів, прозвучали пісні у виконанні народного артиста України В. Смотрителя, відповідні записи гостей були зроблені у книзі Почесних гостей Держархіву.

  

2016-07-19

Конституція України: шлях державотворення

З 24 червня у Держархіві області експонуєтья книжкова виставка ,,Конституція України: шлях державотворення”присвячена 20-річчю Конституції України.

2016-06-24

спільне засідання організаційного комітету

22 червня відбулося спільне засідання організаційного комітету з проведення огляду на краще забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду та стану діловодства в установах і закладах охорони здоров`я Хмельницької області з порядком денним:

1. Ознайомлення членів організаційного комітету із спільним наказом Державного архіву Хмельницької області та Департаменту охорони здоров`я Хмельницької обласної державної адміністрації від 28.03.2016 р. № 21/118 “Про створення організаційного комітету з проведення огляду на краще забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду та стану діловодства в установах і закладах охорони здоров`я Хмельницької області (далі Огляді).

2. Про організаційні питання з проведення огляду на краще забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду та стану діловодства в установах і закладах охорони здоров`я Хмельницької області (далі Огляді).

3. Про проведення семінару на базі Хмельницької обласної лікарні за темою: “Ведення діловодства в закладах  охорони здоров`я Хмельницької області та забезпечення збереженості документів НАФ”. Розгляд нормативно-правового та інформаційного забезпечення розвитку діловодства в Хмельницькій обласній лікарні.

2016-06-22

засідання Експертно-перевірної комісії

9 червня в Держархіві проведено засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

2016-06-09

Кость Широцький у матеріалах із фондів

9 червня на засіданні круглого столу приуроченого 130-річниці від дня народження К. Широцького в Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені М.Островського презентовано підготовлене спільно з Державним архівом Хмельницької області, Хмельницьким обласним краєзнавчим музеєм і кандидатом історичних наук Л. Іваневич науково-археографічне видання – ,,Кость Широцький у матеріалах із фондів Державного архіву Хмельницької області та Хмельницького краєзнавчого музею”(Хмельницький: ФОП Мельник А.А., 2016. – 145 с.).

У видання з фондів Державного архіву Хмельницької області увійшли: рукопис дослідження „Из жудожестенного пришлого Подолии (Старинная расписная дверь из с. Луки Мелешевской)” та епістолярна спадщина К. Широцького.

 

2016-06-09

Експертиза цінностей - фото, - фоно, відео документів

1 червня в Держархіві області за участі працівників Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного відбувся семінар на тему: ,,Експертиза цінностей - фото, - фоно, відео документів”.

 

2016-06-01

До витоків Української державності – ЗУНР

27 травня на засіданні круглого столу ,,До витоків Української державності – ЗУНР: основні віхи та здобутки”, що проходило в Хмельницькому університеті управління та прававиступив з доповіддю директор архіву Байдич В.Г. ,,Матеріальна допомога УНР Галицьким установам та армії в 1919 р.”та головнийнауковий співробітник відділу інформаційних технологій Галатир В.В. ,,Формування місцевих органів влади в ЗУНР у 1918 році”.

2016-05-27

Порядок створення та передавання документів Національного архівного фонду

26 травня в Держархіві області проведено семінар для відповідальних за архівний підрозділ (архів) підприємств, установ, організацій обласного підпорядкування на тему: ,,Порядок створення та передавання документів Національного архівного фонду до Держархіву Хмельницької області”.

  

   

2016-05-26

З історії святкування Дня Європи

20 травня в ефірі радіо FM104,6 ХОДТРК «Поділля-центр» прозвучала радіопередача „З історії святкування Дня Європи” за участю головного наукового співробітника відділу інформаційних технологій Галатира В.В.

2016-05-20

Нагородження працівників Держархіву дипломами

20 травня в залі засідань Хмельницької обласної ради відбулось нагородження працівників Держархіву дипломами та грошовою премією переможців ХІ обласного конкурсу науково-дослідних робіт в номінації „Гуманітарні НДР”за наукову роботу „Поділля в роки Другої світової війни”із серії „Невідомі сторінки історії”Байдича В.Г., Олійника Ю.В., Галатира В.В., Павлунішену Т.Д.

2016-05-20

науково-практична конференція

19 травня на Х Всеукраїнській науково-практичній конференції „Історія, культура та освіта: християнський вимірˮ(до 20-річчя заснування Хмельницького інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом(Хмельницький), виступив із вітальною доповіддю директор архіву Байдич В.Г. 

 

2016-05-19

Духовні витоки Поділля

17 травня на VІ Всеукраїнській науково-практичній конференції „Духовні витоки Поділля: „Просвіта” в історії краюˮ(м.Хмельницький), виступив з доповіддю директор архіву Байдич В.Г. „Просвітянин Микола Гунчак – жертва репресій 1937 р.

2016-05-17

експонування виставки

16-22 травня у Держархіві області експонувалися виставки архівних документів до Дня пам'яті жертв політичних репресій та до 870-річчя першої літописної згадки про містечко Меджибіж.

2016-05-16

зустріч із Матвіюком Кузьмою Івановичем

13 травня в Держархіві області відбулась зустріч колективу із Матвіюком Кузьмою Івановичем – колишнім політв’язнем, дисидентом, головою Ради козацьких старійшин Хмельниччини.

2016-05-13

Репресії 30 років ХХ століття

12-15 травня у Держархіві області експонувалися виставки архівних документів на тему: „Репресії 30 років ХХ століттяˮ, „Хмельницьке обласне товариство політв’язнів, репресованих та членів їх сімейˮ, тапо особовому фонду Янчук Ніни Іванівни (1928-2007) – Голови Хмельницької обласної організації ОУН-УПА, учасниці визвольних змагань 1041-1950 років, політв’язня концтаборів.

2016-05-12

виїзне засідання

12 травня проведено виїзне засідання Експертно-перевірної комісії на базі архівного відділу Красилівської райдержадміністрації та семінар на тему: „Організація архівної справи та діловодства міських, сільських, селищних радах Красилівського районуˮ для відповідальних за архівну справу та діловодство в міських, сільських та селищних радах.

 

2016-05-12

онлайн-конференція

5 травня в онлайн-конференції „Організація архівної справи в умовах ліквідації установи, підприємства, організаціїˮ, що проходила в Головному територіальному управлінні юстиції у Хмельницькій області взяла участь заступник директора Бурдуваліс К.М.

2016-05-05

експонування виставки

2-8 травня у Держархіві області експонувалася виставка архівних документів присвячена до 110-ї річниці заснування „Просвітиˮ на Поділлі.

2016-05-02

Давидківці: історія подільського села

У травні  вийшло друком спільне з В. Бондарем наукове видання – ,,Давидківці: історія подільського села” (Хмельницький: ФОП Мельник А.А., 2016. – 256 с., серія „Праці Державного архіву Хмельницької області”: вип. 14). У книзі вміщено короткі розповіді про географічне положення, природу, історію заснування і розвитку села Давидківці.

2016-05-01

короткостроковий семінар

21-22 квітня завідувачі трудових архівів Хмельницької області взяли участь в тематичному короткостроковому семінарі „Актуальні питання сучасного діловодства та ведення архівної справи в трудових архівахˮ, який проходив на базі Хмельницького Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

2016-04-21

Книжкова весна на Хмельниччині

21 квітня на засіданні круглого столу „Книжкова весна на Хмельниччині”, присвяченого до всесвітнього Дня книги в Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені М.Островського взяли участь директор Держархіву Байдич В.Г. та начальник відділу інформаційних технологій Олійник Ю.В.

 

2016-04-21

Поділля-центр

21 квітня в ефірі радіо FM104,6 ХОДТРК „Поділля-центрˮ прозвучала інформація за участю начальника відділу інформаційних технологій Олійника Ю.В.про видання Держархіву Хмельницької області.

2016-04-21

Сучасні технології управління персоналом

19-20 квітня заступник директора архіву Бурдуваліс К.М. взяла участь в семінарі „Сучасні технології управління персоналомˮ, що відбувся в Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

2016-04-19

засідання ЕПК

14 квітня в Держархіві області відбулося засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

2016-04-14

Подільська Просвіта: історія і сучасність

12 квітня на просвітницьких читаннях „Подільська Просвіта: історія і сучасністьˮ, приурочених 110-й річниці з часу заснування товариства „Просвітаˮна Поділлі (Хмельницький), виступив із доповіддю головний науковий співробітник відділу інформаційних технологій Галатир В.В. „Просвітянські товариства Поділля в документах Державного архіву Хмельницької областіˮ.

2016-04-12

Тема

8 квітня у телепередачі „ТемаˮХОДТРК „Поділля-центрˮприсвяченій Українській революції 1917-1921 рр. виступили директор Держархіву області, кандидат історичних наук В.Г. Байдич, доктор історичних наук, професор Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка О.М. Завальнюк, доктор історичних наук, співробітник Національного інституту стратегічних досліджень В.С. Лозовий з презентацією збірника документів „Поділля і Південно-Східна Волинь в роки української революції 1919-1921 рр. і повстанського руху під проводом Якова Гальчевського 1921-1924 рр.ˮ та головний науковий співробітник, кандидат історичних наук В.В. Галатир з презентацією монографії „Місцеві органи державної влади гетьманату в Правобережній Україніˮ.

2016-04-08

Співпраця

7 квітня начальник відділу використання інформації документів Кузьміна Н.А. взяла участь в семінарі „Співпраця Державного архіву Хмельницької області з нотаріусами з питання звернення громадянˮ, що проходив у Головному територіальному управлінні юстиції у Хмельницькій області.

2016-04-07

Роки війни – століття пам’яті

4-10 квітня у Держархіві області експонувалася виставка „Роки війни – століття пам’ятіˮприсвячена 72-ій річниці визволення Хмельниччини від нацистських загарбників та 71-ій річниці Перемоги у Другій світовій війні.

2016-04-04

семінар

10 березня 2016 року заступник директора Держархіву області К. М. Бурдуваліс провела семінар для працівників Хмельницького обласного Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на тему: „Упорядкування і збереження документів Національного архівного фонду в умовах ліквідації установиˮ.

2016-03-10

засідання експертно-перевірної комісії

10 березня 2016 року відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Хмельницької області з порядком денним:

1.                Звіт відповідального за архівний підрозділ та голови ЕК про стан впорядкування документів ПАТ „Хмельницькгазˮ.

2.                Про підготовку семінару-практикуму для відповідальних за архівні підрозділи установ обласного підпорядкування на базі Державного архіву Хмельницької області.

3.                Розгляд документів, поданих до ЕПК від архівних установ області.

2016-03-10

розширена колегія Державного архіву

3 березня 2016 року в приміщенні Будинку рад відбулася розширена колегія Державного архіву Хмельницької області. У рамках колегії розглядалися питання про підсумки роботи архівних установ Хмельниччини за 2015 та пріоритетні завдання на 2016 рік, проаналізували на колегії й роботу Експертно-перевірної комісії Держархіву області. У заходах взяли участь народний депутат України, Радник Міністра юстиції України Ігор Алексєєв, перший заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Василь Процюк, керуючий справами виконавчого комітету Хмельницької обласної ради Валентина Поліщук, начальник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Віктор Худняк, керівники архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад та трудових архівів області.

   

 

2016-03-03

Історія становлення органів юстиції в Хмельницькій області

2 березня 2016 року у Державному архіві області відкрито виставку архівних документів: „Історія становлення органів юстиції в Хмельницькій області (до 450-річчя з часу надання м. Хмельницькому Магдебурзького праваˮ 1566-2016). На виставці представлені різноманітні журнали книги реєстрації, особові справи працівників, нормативно-правові акти, а також різні світлини, на яких можна ознайомитись із працівниками, побачити візити різних гостей, робочі зустрічі тощо.

2016-03-02

Поділля і південно-східна Волинь в роки Української революції

На початку березня 2016 року вийшло з друку видання „Поділля і південно-східна Волинь в роки Української революції (1919-1921) і повстанського руху під проводом Я. Гальчевського (1021-1924)ˮ із серії „Праці Державного архіву Хмельницької областіˮ (Випуск 12). У книзі вміщено архівні документи, матеріали, газетні публікації, мемуари про суспільно-політичне, соціально-економічне, культурно-освітнє життя населення регіону та збройну боротьбу в добу Директорії УНР і повстанський рух під проводом Я. Гальчевського у 1921-1924 роках. Упорядники видання: В. Г. Байдич – кандидат історичних наук, директор Державного архіву Хмельницької області, О.М.Завальнюк, доктор історичних наук, професор Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка, Ю.В. Олійник – кандидат історичних наук, начальник відділу інформаційних технологій Державного архіву Хмельницької області, В. В. Галатир – кандидат історичних наук, головний науковий співробітник відділу інформаційних технологій Державного архіву Хмельницької області, Т. Д. Павлунішена – науковий співробітник Державного архіву Хмельницької області.

 

2016-03-01

участь в заходах з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2016 року працівники архіву взяли участь в обласних заходах з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні. На майдані Незалежності відбувся  мітинг-реквієм, після чого учасники заходу запалили лампадки, поклали живі квіти та корзини до Стели пам’яті Героїв Небесної Сотні та загиблих в неоголошеній війні на сході країни. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх, хто віддав життя, захищаючи ідеали демократії та відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України під час Революції гідності.

2016-02-20

зустріч з учасником Революції Гідності

19 лютого 2016 року відбулась тематична зустріч колективу архіву з учасником Революції  Гідності Заречнюком В. В. та волонтером Стебло Л. В.

 

 

2016-02-19

перепідготовка та підвищення кваліфікації працівників

10-11 лютого 2016 року для працівників Державного архіву Хмельницької області на базі Хмельницького центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій проведено тематичний короткостроковий семінар „Актуальні питання сучасного діловодства та ведення архівної справи в умовах реформування системи державного управлінняˮ. У ході семінару слухачів ознайомлено з питаннями нормативно-правового регулювання системи запобігання корупції в Україні, станом та перспективами європейської інтеграції, електронним документообігом, децентралізація державного управління та реформування державної служби, а також з історією розвитку архівної справи в області, профільними питаннями щодо нормативно-правового законодавства, а також планування та організація роботи у відділах.

         Навчання за програмою тематичного семінару пройшли 36 архівістів. 

 

 

2016-02-10

директор взяв участь у засіданні вченої ради

28 січня 2016 року директор Держархіву області Байдич В.Г. взяв участь у засіданні вченої ради Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, де вручив диплом та медаль лауреату премії імені П.В. Клименка в галузі архівознавства, історії та джерелознавства доктору історичних наук, професору кафедри історії України Філінюку А.Г. 

2016-01-28

97-ї річниця Дня Соборності України

22 січня 2016 року працівники Держархіву області взяли участь в урочистостях з нагоди 97-ї річниці Дня Соборності України, які проходили на майдані Незалежності. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв, які ціною свого життя захищали та виборювали мирне, незалежне майбутнє нашої країни. Учасники заходу поклали квіти до підніжжя скульптурної композиції „Віра. Надія. Любовˮ, де розміщені фото героїв Небесної сотні.

2016-01-22

зустріч колективу з учасником АТО

22 січня 2016 року відбулась зустріч колективу з учасником АТО, колишнім працівником Держархіву області Липко Максимом Володимировичем, який захищає кордони на сході України, а саме, у Краматорську.

 

 

 

2016-01-22

День Соборності України

22 січня 2016 року участь начальника відділу інформаційних технологій Олійника Ю. В. у Всеукраїнській науково-практичній „День Соборності України: історико-політичні дискусіїˮ, яка проходила на базі Хмельницького інституту МАУП.

2016-01-22

Великий день Злуки

18 – 24 січня 2016 року в приміщенні Держархіву області експонувалась виставка архівних документів до Дня Соборності України „Великий день Злукиˮ.

2016-01-14

ЕПК

14 січня 2015 року відбулось засідання експертно-перевірної комісії з порядком денним:

1.                Звіт про роботу ЕПК за 2015 рік та завдання на 2016 рік.

2.                Звіт голови ЕК Головного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області.

3.                Удосконалення роботи експертів з документами відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2015 року № 518 „Про внесення змін до Порядку утворення та діяльності комісій з проведення експертизи цінності документівˮ та наказу Міністерства юстиції від 18 червня 2015 року № 1005, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22 червня 2015 року № 736/27181 „Про затвердження Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, установах і організаціяхˮ.

4.                Розгляд документів, поданих ЕПК від архівних установ області.

2016-01-14