новини за 2013


Поїздка до Державного історико-культурного заповідника „Самчики”

31 травня профспілкова організація Державного архіву Хмельницької області організувала для працівників архіву поїздку до Державного історико-культурного заповідника „Самчики”, який знаходиться у с. Самчики Старокостянтинівського району Хмельницької області.

Заповідник „Самчики” – один з найблискучіших в Україні творів архітектури та садово-паркового мистецтва періоду зрілого класицизму. Палац з його чітко симетрично-осьовою композицією, геометрично виразним і зручним плануванням приміщень, суворістю архітектурних форм і стриманістю оздоблень є взірцем стилю класицизму. Серед маєткових ансамблів України, Самчики цікаві тим, що забудова тут збереглася такою, якою вона склалась на кінець ХVІІІ - початок ХІХ століть. Унікальним для України залишився й інтер’єр панської оселі в стилі японізм(дракони, квіти і птахи, гейша з парасолькою, стилізації ієрогліфічних написів).

Працівники архіву помилувалися Китайським будиночком, Липовою алеєю, Червоною залою палацу графів Чечелів, які входять до палацово-паркового ансамблю маєтку „Самчики” та іншими архітектурними пам’ятками, які збереглися до сьогодні.

Подібні поїздки зміцнюють колектив і дають можливість дізнатися багато цікавого  з героїчного минулого України; познайомитись з визначними місцями, а також помилуватися неповторною красою природи Батьківщини.

 

 

2013-05-31