СЛАВА УКРАЇНІ

20 жовтня 2014 року в приміщенні Державного архіву Хмельницької області відбулось урочисте відкриття постійнодіючої виставки приуроченої подіям у зоні військового конфлікту на сході України.

Виставка складається з двох блоків: „Україна більше за життяˮ, на якій розміщено 41 світлину Героїв, які відійшли у вічність,  короткі біографії про них. Другий  блок має назву „Неоголошена війнаˮ, де представлено вцілілі військові і особисті речі привезені волонтерами зі сходу, фото військових та добровольців, газетні статті про героїв. Переважна більшість представлених експонатів – обгорілі ікони, молитвослови, біноклі, хрестики, гільзи, уламки військової техніки – це речі, привезені з-під населених пунктів Щастя і Перемога, де точилися запеклі бої.

На відкритті виставки були присутні учасники антитерористичної операції: Ярмольський Роман Миколайович – заступник командира загону спеціального призначення, Яєчко Олександр Миколайович – підполковникНаціональної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, представники влади, волонтерського руху, громадськості, ЗМІ.

    

   

 

    

 

   

 


 

21 березня в приміщенні архіву відкрито стелу пам’яті Героїв Небесної сотні. На пам’ятній стіні розміщено фото та коротку біографію 105 людей, з яких 7 жителів Хмельниччини, які загинули під час масових акцій у грудні 2013 − лютому 2014 року у Києві та інших містах України.

У заході взяли участь голова облдержадміністрації Леонід Прус, голова обласної ради Іван Гончар, учасники Майдану – Дмитро Магльона, Лідія Ковпак, Георгій Песарук, Олег Кошовий, народний художник України Микола Мазур,  представники громадський організацій, працівники архіву та ЗМІ. Присутнім було продемонстровано фільм про події на Майдані. Усіх загиблих згадали поіменно, вшанували хвилиною мовчання, поклали квіти та лампадки до пам’ятної стели.