новини за 2019


СЕМІНАР У ДАРО

03 жовтня 2019 року заступник директора Держархіву області Катерина Бурдуваліс та провідний спеціаліст відділу організаційно-аналітичної роботи Держархіву області Лілія Тараненко взяли участь в семінарі-нараді працівників архівних установ, який проводився на базі Державного архіву Рівненської області у рамках проекту ,,Модерний архів” програми Українського культурного фонду ,,Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти”.

,,Дякуємо колегам за теплу зустріч, за те, що поділилися досвідом, вражені майстер-класом з проведення генеалогічних досліджень. Була дуже цікава дискусія, тож сподіваємося на плідну співпрацю”, - наголосила заступник директора Держархіву Хмельницької області Катерина Бурдуваліс.

 

 

 

 

2019-10-03

квест з патріотичного виховання

27 вересня 2019 року на базі Держархіву області відбувся квест з патріотичного виховання на тему: ,,Україна ― Хмельниччина: усі велика родина” з учнями СЗОШ № 30, приурочений до Дня міста Хмельницького.

 

 

 

 

2019-09-27

презентація збірника документів ,,Проскурівський погром 1919 року у документах: міфи та реальність

27 вересня 2019 року в Держархіві області відбулась презентація збірника документів ,,Проскурівський погром 1919 року у документах: міфи та реальність".

Складається збірник документів із вступної статті «Трагедія двох народів, а урок для всіх сущий», автором якої є доктор історичних наук, професор – Володимир Сергійчук. Матеріали згруповані по розділах:документи періоду УНР, матеріали радянської доби, свідчення українських, російських, єврейських та зарубіжних авторів. В додатках подано список осіб єврейської національності, які були вбиті та померли від ран під час погрому, списки поранених та постраждалих осіб, які перебували на лікуванні в Проскурівській єврейській лікарні під час погрому вм. Проскурові та список осіб єврейської національності, які одержали поранення та знаходилися на лікуванні в перевˊязочному пункті й списки осіб, які постраждали від погрому та лікувалися стаціонарно і амбулаторно в Проскурівській єврейській лікарні.

Видання є першою спробою правдиво та не заангажовано висвітлити недосліджені події лютого 1919 року.

Над створенням збірника працювали: Володимир Сергійчук – д.і.н., пофесор Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка; Олександр Завальнюк – д. і. н., професор Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка; Володимир Байдич – к. і. н., директор Держархіву Хмельницької області; Юрій Олійник – к. і. н., начальник відділу інформаційних технологій Держархіву Хмельницької області; Віталій Галатир – к. і. н., головний науковий співробітник Держархіву Хмельницької області.

 

 

 

 

 

 

 

 

2019-09-27

засідання колегії

26 вересня 2019 року відбулося засідання колегії Державного архіву Хмельницької області з порядком денним:

1. Про результати тематичної перевірки архівних установ Кам’янець-Подільського району  з обліку документів НАФ та з кадрових питань особового складу.

2. Про результати тематичної перевірки архівних установ Чемеровецького району з питань використання інформації документів.

3. Про виконання наказу директора Держархіву області від 01.10.2018 року ,,З оголошення рішення колегії ,,Про стан виконання законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи в архівних установах Ізяславського району”.

4. Про Про виконання наказу директора Держархіву області від 01.10.2018 року ,,З оголошення рішення колегії ,,Про результати комплексної перевірки архівних установ Славутського району”.

5. Про стан виконання антикорупційного законодавства, актів і доручень Президента України щодо реалізації державної кадрової політики в Державному архіві Хмельницької області.

6. Про підсумки роботи архівних установ області за І  півріччя 2019 року.

 

2019-09-26

в рамках Огляду надано методично-практичну допомогу

24 вересня 2019 року працівниками Держархіву області в рамках Огляду надано методично-практичну допомогу щодо питань діловодства та архівної справи Хмельницькому державному центру естетичного виховання учнівської молоді.

 

 

 

 

 

2019-09-24

семінар

18 вересня 2019 року працівники Державного архіву області обговорили зміни від 18 травня 2019 року до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 р. № 55 , зокрема, що стосуються Інструкції з діловодства.

 

 

 

2019-09-18

Семінар у місті Нетішин

17 вересня 2019 року заступник директора архіву Катерина Бурдуваліс поділилася досвідом з питань ведення архівної справи та діловодства з установами, підприємствами та організаціями різної форми власності міста Нетішин. Дякуємо за співпрацю! Вийшов гарний діалог. Ми завжди відкриті і надалі готові ділитися досвідом.

 

 

 

 

 

 

 

2019-09-17

Комплексна перевірка

17 вересня 2019 року начальник відділу НАФ архіву Валентина Рага та начальник відділу використання інформації документів архіву Наталія Кузьміна надали методично-практичну допомогу архівним установам Білогірського району з питань ведення архівної справи та діловодства.

 

 

2019-09-17

Презентація книги Жовтоноги та рідня

13 вересня 2019 року в Держархіві області відбулася презентація книги „Жовтоноги та рідня” за авторством літератора, журналіста, археолога, краєзнавця, історика, архівіста Володимира Захар'єва.
Це видання стосується генеалогічного дослідження родоводу його матері. Всього дослідник видав 18 книг про історичне минуле населених пунктів Хмельницької області.

 

 

2019-09-13

ЕПК 12 вересня

12 вересня 2019 року в Держархіві області відбулося засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

 

 

 

2019-09-12

Презентація міжнародної виставки в Одесі

09 вересня 2019 року заступник директора архіву Катерина Бурдуваліс взяла участь у презентації міжнародної виставки ,,Наказ №00485. Антипольська акція НКВС в Радянській Україні 1937-1938” в Одесі. Після презентації виставка експонуватиметься у приміщенні Кафедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії до 23 вересня цього року. Протягом 2018-2019 років виставка експонувалась у Хмельницькому, Вінниці та Варшаві.

 

 

 

 

 

2019-09-09

День Незалежності України

24 серпня 2019 року керівництво та працівники архіву взяли участь в урочистих заходах, присвячених 28-річниці Незалежності України.

 

 

 

 

 

 

 

2019-08-24

День Державного Прапора

23 серпня 2019 року архівісти області взяли участь в обласних заходах до Дня Державного Прапора України.

 

 

2019-08-23

Співпраця з Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академією

08 серпня 2019 року працівниками відділу НАФ Держархіву області надано методично-практичну допомогу Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії з питань ведення архівної справи та діловодства .

 

 

 

 

 

 

2019-08-08

ЕПК 8 серпня

08 серпня 2019 року заступник директора архіву Катерина БУРДУВАЛІС провела засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

 

 

 

 

 

 

2019-08-08

Готуємо дітей до школи

Профспілкова організація Державного архіву Хмельницької області долучилася до благодійної акції обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ,,Готуємо дітей до школи”. Метою акції є допомога сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах, сім’ям вимушених переселенців, сім’ям учасникам антитерористичної операції підготувати до школи діток, забезпечити їх шкільною формою, спортивним одягом, взуттям та необхідним приладдям.

 

 

2019-08-07

Співпраця з Хмельницьким національним університетом

30 липня 2019 року Держархівом області надано методично-практичну Хмельницькому національному університету та проведено семінар на тему: "Нормативно-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення організації архівної справи та діловодства у Хмельницькому національному університеті”.

 

 

 

 

 

2019-07-30

Співпраця з Хмельницьким університетом управління та права ім. Леоніда Юзькова

25 липня 2019 року Держархівом області надано методично-практичну допомогу з питань ведення архівної справи та діловодства Хмельницькому університету управління та права імені Леоніда Юзькова.

 

 

 

 

2019-07-25

Співпраця з Хмельницьким обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді

24 липня 2019 року Державним архівом Хмельницької області надано методично-практичну допомогу Хмельницькому обласному центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

 

 

 

 

 

 

2019-07-24

Виїзне ЕПК Нова Ушиця

18 липня 2019 року відбулося виїзне засідання Експертно-перевірної комісії Державного архіву Хмельницької області щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій Новоушицького району до Національного архівного фонду України.

На засіданні були присутні керівники закладів освіти Новоушицької ОТГ, відповідальні за архівну справу та діловодство, яким ЕПК Держархіву області було погоджено документи.

По закінченню ЕПК із керівництвом району обговорено питання розвитку архівної справи та діловодства.

 

 

 

 

2019-07-18

Співпраця з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації

16 липня 2019 року Держархівом Хмельницької області надано методично-практичну допомогу Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації.

 

 

 

 

2019-07-16

ЕПК 11 липня

11 липня 2019 року в Держархіві області відбулося засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

2019-07-11

тренінг 04 липня

04 липня 2019 року архівісти області взяли участь у тренінгу ,,Вдосконалення навичок користування інструментами інформаційно-комунікаційних технологій”, який відбувався у співпраці з громадськими організаціями ,,Сучасна Україна” та ,,ІТ-кластер міста Хмельницького” у Будинку рад облдержадміністрації.

Слухачі мали можливість прослухати такі теми: ,,Ознайомлення з Google-інструментами, відпрацювання навичок щодо їх використання”, ,,Раціональне використання можливостей соціальної мережі Facebook”, QRcode‒ двовимірний штрих-код:створення та використання”.

 

 

 

2019-07-04

участь у презентації книги

27 червня 2019 року працівники архіву взяли участь у презентації книги „Серця калинові” за авторством вчителя, активної учасниці Революції Гідності та АТО, старшого солдата Національної гвардії України Лідії Ільків, яка проходила на базі Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва.

 

 

 

2019-06-27

засідання колегії 21 червня

21 червня 2019 року відбулося засідання колегії Державного архіву Хмельницької області з порядком денним:

1. Про підсумки роботи архівних установ області за І квартал 2019 року.

2. Про результати тематичної перевірки з організації архівної справи в архівних установах Старосинявського району.

3. Про стан проведення огляду на краще збереження документів НАФ та стану діловодства в закладах освіти Старосинявського району.

4. Про стан виконання законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи в архівних установах Городоцького району.

5. Про результати комплексної перевірки архівних установ Старокостянтинівського району.

6. Про результати тематичної перевірки Кам’янець-Подільського міського архіву з питань використання інформації документів.

 

2019-06-21

Короткостроковий семінар

20 червня 2019 рокув рамках тематичного короткострокового семінару ,,Сучасні вимоги до документування управлінської діяльності в органах влади”,організованого Хмельницьким ЦППК для керівників діловодних служб райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад, в Державному архіві Хмельницької області проведено практичне заняття ,,Організація роботи архівного підрозділу райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад та умови архівного зберігання документів”.

У ході семінару розглянуто такі питання:

• номенклатура справ – етапи її створення та подання на розгляд ЕПК;

• проблемні питання щодо формування документів постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу);

• впорядкування документів постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), складання та оформлення описів справ та ін.

 

 

 

 

2019-06-20

День державної служби

20 червня 2019 року архівісти області взяли участь в урочистостях з нагоди Дня державної служби.

 

 

2019-06-20

ЕПК червень 2019 рік

14 червня 2019 року в Держархіві області відбулося засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

2019-06-14

семінар у Полонному

13 червня 2019 року заступник директора архіву Катерина Бурдуваліс у Полонному провела виїзне засідання Експертно-перевірної комісії і семінар ,,Нормативно-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення організації архівної справи та діловодства в закладах освіти і науки Полонського району”.  

По закінченню семінару організаційний комітет з проведення Огляду на краще забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду та стану діловодства відвідав відділ освіти та науки Полонської райдержадміністрації.

Також відбулася ділова зустріч із керівництвом Полонської райдержадміністрації.

 

 

 

 

2019-06-13

Презентація книги Ярослава Сумишина

            12 червня 2019 року в Держархіві області відбулась презентація науково-популярного видання „Мультикультурне Поділля. Поселення Водички як віддзеркалення історії краю” за авторством журналіста, полковника запасу СБУ Ярослава Сумишина.

            Книга Ярослава Миколайовича – своєрідний, дуже детальний та досить аргументований екскурс у давнє минуле села Водички, де жили, працювали, творили своє скромне буття його предки. Розповідь переконлива, бо ґрунтується на фактах, скрупульозно добутих з архівних джерел; розповідь змістовна, бо підкріплена суттєвими посиланнями, знімками й таблицями; розповідь, зрештою, цікава, бо переплетена авторськими узагальненнями, припущеннями та висновками. Водички в детальному викладі автора – це віддзеркалення історії не тільки Поділля, а й усієї Правобережної України .

            Сумишин Ярослав Миколайович народився 5 травня 1969 року в с. Наркевичі Волочиського р-ну Хмельницької обл., яке в 50-х роках ХХ ст. заселили переважно вихідці з навколишніх сіл для обслуговування новозведеної цукроварні. Сім’я батька переїхала в Наркевичі з Водичок, а матері – з Рідкодуб. Із цих сіл і походить дві основні гілки родоводу автора.

            Дитинство і юність минули в Хмельницькому. Після служби в Радянській армії вступив на факультет журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Закінчивши виш, працював в обласних газетах, основна ж трудова діяльність припала на службу в СБУ. Полковник запасу.

 

 

 

 

2019-06-12

Семінар-тренінг у Тернополі

10-11 червня 2019 року заступник директора архіву Катерина Бурдуваліс взяла участь у регіональному семінарі-тренінгу ,,Співпраця органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства в процесі формування та реалізації державної, регіональної політики” (м. Тернопіль). Семінар реалізовано в рамках проекту ОБСЄ в Україні та Секретаріату Кабінету Міністрів України ,,Посилення інституційної спроможності Уряду України та громадянського суспільства для ефективної співпраці у процесах прийняття рішень”.

Метою семінару було удосконалення знань, вмінь та навичок учасників з питань налагодження взаємодії в процесі формування та реалізації державної, регіональної політики.

 

 

 

 

2019-06-10

семінар у Вінниці

07 червня 2019 року відбувся спільний семінар Державних архівів Вінницької і Хмельницької областей з актуальних питань розвитку архівної справи та з нагоди відзначення Міжнародного дня архівів (Державний архів Вінницької області).

У ході семінару був підписаний договір про подальшу співпрацю за різними напрямками архівної справи та з метою удосконалення роботи і проведення в майбутньому спільних наукових, видавничих і виставкових проектів, науково-методичних заходів.

По завершенню заходу колектив Держархіву Хмельницької області відвідав Вінницький обласний краєзнавчий музей та Національний музей-садибу ім. М.І. Пирогова розташований в південно-західній частині міста Вінниці у живописній садибі Вишня, де впродовж останніх двадцяти років (1861-1881) жив і працював видатний вчений, геніальний хірург, анатом, творець воєнно-польової хірургії, засновник Товариства Червоного Хреста, прекрасний педагог і громадський діяч Микола Іванович Пирогов.

Керівництво та колектив Держархіву Хмельницької області висловлює щиру подяку директору Державного архіву Вінницької області Юрію Легуну, директору Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерині Висоцькій та генеральному директору Національного музею-садиби М.І. Пирогова Петру Гуньку.

 

 

 

 

 

 

 

2019-06-07

колегія ОДА

28 травня 2019 року під час розширеного засідання колегії облдержадміністрації, директор архіву Володимир Байдич доповів про хід проведення оглядів на краще забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду та стану діловодства в установах, організаціях, підприємствах різних форм власності.

Огляд − єдиний в Україні  проект започаткований Державним архівом Хмельницької області у 2014 році задля покращення  умов збереження документів Національного архівного фонду (далі-НАФ), з кадрових питань (особового складу) та стану діловодства в окремих галузях області, а саме: культурній, релігійній, туристичній, охороні здоров’я та освіті.

З метою удосконалення діловодства і архівної справи в установах та закладах Хмельницької області Держархівом області протягом 2014-2017 рр. проведено Огляд установ та закладів культури та охорони здоров’я. Нині, огляд проходить у закладах освіти і науки області.

 

 

2019-05-28

День Героїв

23 травня 2019 року архівісти області взяли участь у заходах, приурочених до Дня Героїв з метою вшанування пам'яті загиблих за незалежність України. У рамках цих заходів відбулося покладання квітів до Меморіальної дошки пам’яті Героїв Небесної Сотні та учасників АТО.

 

2019-05-23

екскурсія

22 травня 2019 року у Держархі області проведено екскурсію студентам історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Студенти ознайомилися з основними правилами роботи архіву, відвідали сховища, побачили, як відбувається реставрація ушкоджених документів, а на завершення майбутнім історикам було презентовано постійно діючі виставки архіву.

 

 

 

 

 

2019-05-22

лекція

21 травня 2019 року на базі Держархіву області прочитано лекцію студентам другого курсу Вищої духовної семінарії м. Городок на тему: ,,З історії архівної справи на Поділлі”.

По завершенню лекції була проведена екскурсія постійно діючими виставками обласного архіву.

 

 

 

2019-05-21

Екскурсія

17 травня 2019 року архівісти області відвідали Хмельницький обласний художній музей (далі − ХОХМ) та ознайомилися з діючими виставками: ,,Made in Ukrane. Витинанка”, ,,Міцна вода”. Львів − Харків. Виставка офортів з колекції ХОХМ, ,,Ідентифікація”: Любомир Медвідь (Львів), Анатолій Мельник (Київ), Михайло Туровський (Нью-Йорк). А також із першокласними творами відомих українських митців кінця ХІХ – початку ХХ століть Володимира Орловського та Олександра Мурашка та іншими.

Керівництво Державного архіву Хмельницької області висловлює щиру подяку керівнику та колективу Хмельницького обласного художнього музею за чудову екскурсію.

 

 

 

 

2019-05-17

День вишиванки

16 травня 2019 року архівісти області взяли участь у флешмобі до Дня вишиванки.

 

2019-05-16

КОНФЕРЕНЦІЯ

16 травня 2019 року керівництво та працівники архіву взяли участь у ІХ Всеукраїнській науково-практичній конференції „Духовні витоки Поділля: заклади освіти в історії краю”, яка проходила у Хмельницькій гуманітарно-педагогічної академії і підготували доповіді: „Шайнога В.М. – педагог, управлінець, патріот подільського краю: штрихи до портрета” (директор архіву Володимир Байдич); „Матеріали фонду Р-1084 як джерело дослідження становлення та розвитку освіти на Дунаєвеччині в 50-х – 70-х рр.. ХХ ст.” (начальник відділу інформаційних технологій архіву Юрій Олійник); „Кам’янець-Подільське змішане вище початкове училище в добу Української революції”(старший науковий співробітник відділу інформаційних технологій архіву Віталій Галатир).

 

 

2019-05-16

КОНКУРС

16 травня 2019 року начальник відділу інформаційних технологій архіву Юрій Олійник взяв участь у ХVІ Всеукраїнській студентській та учнівській науково-практичній конференції за підсумками конкурсу наукових робіт (14.10.2018-12.04.2019 рр.) ,,Україна у сучасному геополітичному просторі: погляд молоді” (до 30-річчя МАУП) та вручив грамоти обласного архіву студентам академії.

 

 

2019-05-16

ЛЕКЦІЯ

15 травня 2019 року начальник відділу інформаційних технологій архіву Юрій Олійник провів лекцію студентам Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії груп ПО-61 і ПО-62 на тему: ,,Віртуальна Європа: європейські архіви – історія, доступ до архівних матеріалів”, присвячену Дню Європи в Україні.

 

 

 

2019-05-15

День перемоги

08 травня 2019 року архівісти області взяли участь в заходах з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (10.00, м.Хмельницький, Військове кладовище, меморіал Слави, Вічний вогонь).

 

 

 

 

2019-05-08

ЕПК 2019

08 травня 2019 року в Держархіві області відбулося засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

2019-05-08

День благоустрою

24 квітня 2019 року працівники архіву провели День благоустрою на прилеглих територіях обох корпусів.

 

 

    

 

   

 

2019-04-24

облагородження території

 

23 квітня 2019 року архівісти області взяли участь в облагородженні території Хмельницького аеропорту.

 

   

 

   

 

   

2019-04-23

семінар-практикум

18 квітня 2019 року в Державному архіві Хмельницької області відбувся семінар-практикум з працівниками діловодних та архівних служб підприємств, установ і організацій — джерел формування НАФ ,,Порядок і критерії проведення експертизи цінності та якості впорядкування документів НАФ”.

Слухачі мали можливість ознайомитися з такими темами: ,,Нормативно-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення розвитку архівної справи та діловодства в установах, організаціях, підприємствах різних форм власності”; ,,Номенклатура справ – етапи її створення та подання на розгляд ЕПК Державного архіву Хмельницької області”; ,,Забезпечення збереженості документів та порядок передавання архівними підрозділами підприємств, установ, організацій документів НАФ на постійне зберігання”; ,,Дослідження документів НАФ Державного архіву Хмельницької області за персональними запитами” та ін.

По завершенню семінару начальник відділу інформаційних технологій Юрій Олійник провів екскурсію постійно діючими виставками обласного архіву.

 

   

 

   

 

2019-04-18

вручення подяки

18 квітня 2019 року заступник директора архіву Катерина Бурдуваліс вручила подяку студентам Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії за проходження виробничої практики.

Керівництво Державного архіву Хмельницької області висловлює щиру подяку керівнику та колективу Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії за допомогу обласному архіву у прийманні і впорядкуванні документів та майбутніх висококваліфікованих  спеціалістів.

 

   

 

2019-04-18

семінар

17 квітня 2019 року заступник директора архіву Катерина Бурдуваліс надала методичну та практичну допомогу архівним установам Старосинявського району та провела семінар на тему: “Нормативно-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення організації архівної справи та діловодства в закладах освіти та науки Старосинявського району”.

 

   

 

   

 

   

2019-04-17

презентація виставки

12 квітня 2019 року директор Державного архіву Хмельницької області Володимир Байдич спільно із заступником голови Федерації професійних спілок Хмельницької області Анатолієм Яримюком взяли участь у презентації міжнародної виставки ,,Наказ № 00485. Антипольська акція НКВС в Радянській Україні 1937-1938”. Виставка відкрита у холі Вінницької міської ради і діятиме до 19 квітня цього року. Вперше в Україні ця виставка презентувалася у Хмельницькому. Після Вінниці буде передано естафету для Одеси.

Виставка створена польським Інститутом Національної Пам’яті у співпраці з обласними архівами Хмельницького, Вінниці та Одеси. Це − 16 стендів, на яких представлені матеріали кримінальних справ подолян репресованих радянським НКВД протягом 1937-1938 рр. Виставка та каталог підготовлені українською та польською мовами. У майбутньому планується провести виставку в інших містах України та Польщі.

В рамках заходу відбулося покладання квітів до пам’ятника Симона Петлюри, пам’ятної дошки на честь Юзефа Пілсудського і до пам’ятної дошки до каплички, на місці злочину НКВС - масових розстрілів вояків Армії, полонених на території Центрального парку м. Вінниці.

 

2019-04-12

міжнародна конференція

11 квітня 2019 року в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбулась Міжнародна науково-практична конференція ,,Архівістика: теорія, методика, практика”. Організаторами конференції виступили Державна архівна служба України, Державний архів Хмельницької області, Державний архів Вінницької області, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Інститут Національної Пам’яті Польщі, Кам’янець-Подільська міська рада, Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, Хмельницька обласна громадська організація архівістів та дослідників  Поділля та Південно-Східної Волині ,,Поклик віків”, Хмельницька обласна організація Національної спілки краєзнавців України.

У конференції взяли участь: керівники області, міста Кам’янець-Подільського, вишів, науковці, краєзнавці, викладачі та студенти Кам'янець-Подільського університету імені І. Огієнка, представники громадських організацій, працівники архівних установ України, ЗМІ та ін.

Перед початком конференції у центральному корпусі університету було відкрито пам’ятну дошку з нагоди 100-річчя заснування архівної комісії на Поділлі.

Також відбулася презентація двох книг: ,,В боротьбі за Україну: протистояння Якова Гальчевського більшовицькій владі в 1921-1924 рр. на Поділлі: Наукове видання” (за співавторством Володимира Байдича, Олександра Завальнюка, Юрія Олійника, Віталія Галатира) та ,,Церковні літописи Поділля. Документи Фонду 315 ,,Подільська духовна консисторія (1795-1920 рр.): Наукове видання” за авторством Галини Лях.

Робота конференції була організована за такими тематичними напрямами:

•          Історія становлення та розвитку архівної справи в України. Постаті в царині архівної справи;

•          Історико-регіональні дослідження та архівна справа;

•          Збереження, формування та раціональне використання фондів – важливий напрям роботи архівів;

•          Традиційні та інноваційні методи архівної діяльності;

•          Сприяння архівів формуванню культури академічної доброчесності;

•          Корпоративна діяльність архівів.

За результатами конференції видано Вісник Державного архіву Хмельницької області ,,Подільська старовинна № 4”, до якого увійшло 50 наукових статей, з них 4 підготовлені іноземними істориками та науковцями.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

2019-04-11

колегія 05 квітня

05 квітня 2019 року відбулося засідання колегії Державного архіву Хмельницької області з порядком денним:

1. Про підсумки роботи Експертно-перевірної комісії Держархіву області (далі-ЕПК) протягом  2017-2018 років та якість підготовки документів, що подаються на розгляд ЕПК архівними установами області

2. Про паспортизацію архівних підрозділів юридичних осіб – джерел комплектування Державного архіву станом на 01.01.2019.

3. Про роботу із зверненнями громадян у Держархіві області за 2018 рік.

4. Про співпрацю державних архівних установ Хмельницької області із засобами масової інформації у 2016-2018 роках.

5. Про стан виконавської дисципліни та організацію виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови облдержадміністрації у 2018 році.

6. Про стан виконання наказів Державного архіву Хмельницької області за 2018 рік.

 

   

 

   

 

2019-04-05

семінар в ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

21 березня 2019 року заступник директора архіву-начальник відділу організаційно-аналітичної роботи Катерина Бурдуваліс провела семінар в Головному управлінні державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області на тему: ,,Номенклатура справ – етапи її створення та подання на розгляд ЕПК. Проблемні питання щодо формування документів постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу)”.

 

   

 

   

2019-03-21

до 205-річниці народження Шевченка

18 березня 2019 року працівники Державного архіву Хмельницької області прослухали лекцію до 205-річниці народження Шевченка про перебування Великого Кобзаря на Поділлі. Лекцію провела заступник директора Хмельницького обласного літературного музею Людмила Данилюк.

 

   

2019-03-18

підвищення кваліфікації

         Протягом 11-15 березня 2019 року працівники Державного архіву Хмельницької області пройшли перший етап підвищення кваліфікації в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

            Архівісти мали можливість прослухати такі теми: ,,Пріоритети розвитку архівної справи на Хмельниччині в 2019 році”; ,,Децентралізація державного управління та реформування державної служби в Україні”; ,,Організація контролю та виконання вхідних та розпорядчих документів в органах влади”; ,,Специфіка писемної форми спілкування” та ін.

            У рамках навчання 13 березня на базі Державного архіву Чернівецької області відбувся міжобласний семінар-практикум для працівників архівних установ Хмельницької та Чернівецької областей на тему: ,,Робота архівних установ в умовах проведення адміністративно-територіальної реформи” (обмін досвідом). На семінарі-практикумі розглядались питання діяльності архівних установ Буковини та Хмельниччини в період реформування органів місцевого самоврядування, обговорювались проблемні питання та досягнення розвитку архівної справи та діловодства, відбувся обмін досвідом між відділами Держархівів Хмельницької та Чернівецької областей.

        Підсумки семінару підвели директор Хмельницького ЦППК Баюк М.І. та директор Державного архіву Хмельницької області Байдич В.Г.

            Другий етап підвищення кваліфікації працівників архіву заплановано на жовтень 2019 року.

 

   

 

   

 

   

 

 

2019-03-15

засідання

 

07 березня 2019 року в Держархіві області відбулося засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

2019-03-07

8 Березня

 

07 березня 2019 року голова облдержадміністрації Вадим Лозовий з нагоди 8 Березня привітав жіночий колектив Державного архіву Хмельницької області.

 

2019-03-07

Я просто жінка

 

05 березня 2019 року заступник директора архіву-начальник відділу організаційно-аналітичної роботи Катерина Бурдуваліс та заступник директора архіву-начальник відділу забезпечення збереженості документів Олександр Войтович взяли участь в урочистих заходах з нагоди Міжнародного жіночого дня під назвою “Я просто жінка…..”, які відбулися у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії.

 

2019-03-05

семінар Нова Ушиця

 

04 березня 201року заступником директора архіву-начальником відділу організаційно-аналітичної роботи Катериною Бурдуваліс надано методичну та практичну допомогу архівним установам Новоушицького району А також проведено семінар на тему: “Нормативно-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення організації архівної справи та діловодства в закладах освіти та науки Новоушицького району”. Мета заходу – покращення збереженості документів Національного архівного фонду та удосконалення діловодства в установах та закладах різних форм власності Нової Ушиці.

 

 

 

 

 

 

   

2019-03-04

семінар

 

 

27 лютого 2019 року працівники архіву на чолі із заступником директора архіву-начальником відділу організаційно-аналітичної роботи Катериною Бурдуваліс провели семінар для  Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС м. Хмельницького на тему: “Нормативно-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення діловодства та архівної справи у Департаменті спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС м. Хмельницького”.

У ході семінару розглянуто такі питання:

номенклатура справ – етапи її створення та подання на розгляд ЕПК;

проблемні питання щодо формування документів постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу);

впорядкування документів постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), складання та оформлення описів справ.

 

 

 

 

2019-02-27

колегія в Укрдержархіві

26 лютого 2019 року директор архіву Володимир Байдич взяв участь у розширеному засіданні колегії Державної архівної служби України за підсумками роботи архівних установ у 2018 році.

 

 

 

 

2019-02-26

колегія

 

 

22 лютого 2019 року на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулось підсумкове засідання колегії Держархіву Хмельницької області  ,,Про підсумки роботи архівних установ області у 2018 році та пріоритетні завдання на 2019 рік”.

Засідання відбувалося у форматі вебінару. Члени колегії в он-лайн режимі поспілкувалися з працівниками архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад та трудових архівів області.

Керівництво Державного архіву Хмельницької області висловлює щиру подяку працівникам Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за надане приміщення та технічну можливість для проведення колегії.

 

2019-02-22

презентація книги Віктора Адамського

 

22 лютого 2019 року в Державному архіві Хмельницької області відбулась презентація книги Віктора Адамського ,,Поділля в добу Української революції. Рік 1917”.

У книзі подано комплекс документів та матеріалів, що віддзеркалюють різні аспекти революційних подій 1917 р. на Поділлі. Подаються, зокрема, офіційні документи органів державної влади та місцевого самоврядування, військових інституцій, громадських організацій. Широко представлений документальний корпус, що характеризує відродження українського руху на Поділлі та розвиток національних меншин.

 

 

 

   

2019-02-22

меморіальні заходи

 

20 лютого 2019 року працівники Держархіву області взяли участь у меморіальних заходах, приурочених 5-річниці Революції Гідності і поклали квіти до Пам’ятника Героям Небесної сотні та Меморіальної дошки пам’яті Героїв Небесної Сотні та учасників АТО.

 

2019-02-20

презентації виставки фотографій

 

19 лютого 2019 року заступник директора архіву-начальник відділу організаційно-аналітичної роботи Катерина Бурдуваліс та головний спеціаліст відділу формування НАФ та діловодства архіву Валентина Мірчук взяли участь у презентації виставки фотографій до Дня Героїв Небесної Сотні ,,Українська революція”, авторства міжнародного журналіста Мстислава Чернова.

Презентація відбулася у Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва. До експозиції увійшло 60 світлин.

 

2019-02-19

захід до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні

 

19 лютого 2019 року в Держархіві області відбувся захід до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні. На заході був присутній депутат обласної ради, учасник Революції Гідності Анатолій Панчук, який поділився своїми спогадами про ті сумні події із працівниками архіву. Учасники переглянули документальний фільм про Революцію Гідності. А на завершення усі присутні вшанували невинно убієнних українців хвилиною мовчання.

 

2019-02-19

ювілей

 

19 лютого 2019 року директор архіву Володимир Байдич взяв участь в урочистому зібранні з нагоди 100-літнього ювілею від дня заснування перших органів державної реєстрації актів цивільного стану.

 

   

2019-02-19

Покладання Воїнам-Афганцям

15 лютого 2019 року працівники Держархіву Хмельницької області взяли участь у покладанні квітів до Пам'ятника Воїнам-Афганцям.

 

 

 

 

  

2019-02-15

покладання жертвам єврейського погрому

Працівники Держархіву Хмельницької області поклали квіти до пам’ятника жертвам єврейського погрому у Проскурові, який відбувся 15 лютого 1919 року.

 

2019-02-15

засідання Експертно-перевірної комісії

 

14 лютого 2019року в Держархіві області відбулося засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

2019-02-14

Презентація наукової книги Церковні літописи Поділля. Документи Ф. 315 Подільська духовна консисторія (1795-1920 рр.)

 

01 лютого 2019 рокув Державному архіві Хмельницької області відбулась презентація наукової книги „Церковні літописи Поділля. Документи Ф. 315 Подільська духовна консисторія (1795-1920 рр.)” за авторством начальника відділу обліку та довідкового апарату Галини Лях.Це – перше видання із серії ,,Джерела церковної історії”, випущене обласним архівом та Хмельницькою обласною громадською організацією архівістів та дослідників Поділля та Південно-Східної Волині ,,Поклик віків”.

         У виданні опубліковано парафіяльні літописи Свято-Георгіївської церкви м. Кам’янець-Подільський Кам’янецького повіту, Свято-Різдво-Богородичної церкви с. Козачки Летичівського повіту та Свято-Дмитрівської церкви с. Колибабинці Вінницького повіту Подільської губернії, які зберігаються у фонді Державного архіву Хмельницької області Ф. 315 Подільська духовна консисторія.  

         Документи розкривають сторінки історії церковного та повсякденного життя парафій другої половини ХІХ – початку ХХ століть.

 

   

 

   

 

2019-02-01

День Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки

 

22 січня 2019 року колектив Державного архіву Хмельницької області на чолі з Володимиром Байдичем взяв участь в міжобласних урочистих заходах з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, які відбулися у с. Гуків Чемеровецького району на кордоні з Борщівським районом Тернопільської області.

Цьогоріч тут зібралися близько 3,5 тисяч людей. Делегацію Хмельниччини очолювали голова облдержадміністрації Вадим Лозовий та голова обласної ради Михайло Загородний.

На мосту через річку Збруч було утворено прапор України з двох частин: від Хмельниччини - представлено 50 м жовтої частини стягу, а від Тернопільщини – 50 м синьої, довжина яких також символічна, адже разом вони складають 100 м на знак сьогоднішньої історичної дати.

Потім відбувся молебень біля Пам’ятного Хреста Роману Шухевичу, за участю представників духовенства Православної церкви України з обох областей та відкриття пам’ятного знаку ,,100 років Соборності України”.

Під час святкування представник Книги рекордів України на Хмельниччині Аліна Скоморохова зафіксувала рекорд України в категорії “Масові заходи” зафіксувавши найбільшу кількість державних прапорів в одній локації. Загальною кількістю – 2500 тисячі.

22 січня 1918 року IV Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність УНР. Роком пізніше, 22 січня 1919-го, у Києві на Софійській площі був оприлюднений Універсал Директорії Української Народної Республіки – Акт Злуки про об'єднання українських земель в єдину Україну.

 

   

 

   

 

   

2019-01-22

Україна колядує

15 січня 2019 року архівісти області приєдналася до флешмобу “Україна колядує”, який був переданий нам Тернопільською обласною державною адміністрацією. Завдяки флешмобувдалосяоб’єднати серця українців та популяризувати наші традиції.

З цієї нагоди державні службовціна чолі з головою обласної державної адміністрації Вадимом Лозовим спільно виконали колядку ,,Нова радість стала”та передали естафету на Львівщину.

 

2019-01-15

Засідання Експертно-перевірної комісії

10 січня 2019 року в Держархіві області відбулося засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

2019-01-10

коляда ДАХмО

10 січня 2019 року в Державному архіві Хмельницької області прозвучала коляда.

 

2019-01-10