новини за 2019


Покладання Воїнам-Афганцям

15 лютого 2019 року працівники Держархіву Хмельницької області взяли участь у покладанні квітів до Пам'ятника Воїнам-Афганцям.

 

 

  

2019-02-15

покладання жертвам єврейського погрому

Працівники Держархіву Хмельницької області поклали квіти до пам’ятника жертвам єврейського погрому у Проскурові, який відбувся 15 лютого 1919 року.

 

2019-02-15

Презентація наукової книги Церковні літописи Поділля. Документи Ф. 315 Подільська духовна консисторія (1795-1920 рр.)

 

01 лютого 2019 рокув Державному архіві Хмельницької області відбулась презентація наукової книги „Церковні літописи Поділля. Документи Ф. 315 Подільська духовна консисторія (1795-1920 рр.)” за авторством начальника відділу обліку та довідкового апарату Галини Лях.Це – перше видання із серії ,,Джерела церковної історії”, випущене обласним архівом та Хмельницькою обласною громадською організацією архівістів та дослідників Поділля та Південно-Східної Волині ,,Поклик віків”.

         У виданні опубліковано парафіяльні літописи Свято-Георгіївської церкви м. Кам’янець-Подільський Кам’янецького повіту, Свято-Різдво-Богородичної церкви с. Козачки Летичівського повіту та Свято-Дмитрівської церкви с. Колибабинці Вінницького повіту Подільської губернії, які зберігаються у фонді Державного архіву Хмельницької області Ф. 315 Подільська духовна консисторія.

         Документи розкривають сторінки історії церковного та повсякденного життя парафій другої половини ХІХ – початку ХХ століть.

2019-02-01

День Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки

 

22 січня 2019 року колектив Державного архіву Хмельницької області на чолі з Володимиром Байдичем взяв участь в міжобласних урочистих заходах з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, які відбулися у с. Гуків Чемеровецького району на кордоні з Борщівським районом Тернопільської області.

Цьогоріч тут зібралися близько 3,5 тисяч людей. Делегацію Хмельниччини очолювали голова облдержадміністрації Вадим Лозовий та голова обласної ради Михайло Загородний.

На мосту через річку Збруч було утворено прапор України з двох частин: від Хмельниччини - представлено 50 м жовтої частини стягу, а від Тернопільщини – 50 м синьої, довжина яких також символічна, адже разом вони складають 100 м на знак сьогоднішньої історичної дати.

Потім відбувся молебень біля Пам’ятного Хреста Роману Шухевичу, за участю представників духовенства Православної церкви України з обох областей та відкриття пам’ятного знаку ,,100 років Соборності України”.

Під час святкування представник Книги рекордів України на Хмельниччині Аліна Скоморохова зафіксувала рекорд України в категорії “Масові заходи” зафіксувавши найбільшу кількість державних прапорів в одній локації. Загальною кількістю – 2500 тисячі.

22 січня 1918 року IV Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність УНР. Роком пізніше, 22 січня 1919-го, у Києві на Софійській площі був оприлюднений Універсал Директорії Української Народної Республіки – Акт Злуки про об'єднання українських земель в єдину Україну.

 

   

 

   

 

   

2019-01-22

Україна колядує

15 січня 2019 року архівісти області приєдналася до флешмобу “Україна колядує”, який був переданий нам Тернопільською обласною державною адміністрацією. Завдяки флешмобувдалосяоб’єднати серця українців та популяризувати наші традиції.

З цієї нагоди державні службовціна чолі з головою обласної державної адміністрації Вадимом Лозовим спільно виконали колядку ,,Нова радість стала”та передали естафету на Львівщину.

 

2019-01-15

Засідання Експертно-перевірної комісії

10 січня 2019 року в Держархіві області відбулося засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

2019-01-10