Міжнародна діяльність

Продовжується співпраця з некомерційною організацією FamilySearch International (США). В рамках співпраці оцифровано 102892 од. зб. (57 фондів) та виготовлено 1825195 кадрів.

У 2023 році розпочато співпрацю з Інстититутом досліджень тоталітарних режимів м. Праги Чеської Республіки.

09-17 червня 2023 року директорка Державного архіву Хмельницької області Катерина Бурдуваліс перебувала з робочим візитому м. Прага (Чеська Республіка), відповідно до домовленостей, досягнутих Державною архівною службою України та департаментом управління архівами та діловодством Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки щодо виконання положень Угоди про співробітництво між сторонами, вчиненої 14 жовтня 2005 року у частині обміну досвідом в сфері архівної справи. В рамках візиту побувала в: Архіві справ держбезпеки Чеської Республіки, Карловому університеті у Празі (Univerzita Karlova v Praze), Державний окружний архів Кутна Гора (Státní okresní archiv Kutná Hora), Державному регіональному архіві у Празі (Státní oblastní archiv v Praze), Архіві міста Праги (Archiv hlavního města Prahy), Архіві Міністерства внутрішніх справ Чеської республіки, Архіві Міністерства оборони Чехії.

За досягнутими результатами щодо співпраці під час робочої поїздки до Чеської Республіки, 13 вересня 2023 року, відбулася зустріч керівництва Державного архіву Хмельницької області із чеськими колегами з Інституту досліджень тоталітарних режимів м. Праги Чеської Республіки у м. Хмельницький.

Метою їхнього візиту було виявлення та дослідження документів щодо осіб чеської національності репресованих на території Хмельницької області, архівно-слідчі справи, яких зберігаються у фондах Державного архіву Хмельницької області.

Цифрові копії документів будуть використані у цілях проєкту Інституту досліджень тоталітарних режимів "Чехословаки в Гулагу", який збирає матеріали для вивчення теми політичних репресій радянськими органами безпеки представників чеської національності та громадян Чехословаччини https://cechoslovacivgulagu.cz/uk

26 липня 2023 року Державним архівом Хмельницької області надіслано перші оцифровані справи щодо репресованих осіб чеської національності на Інститут досліджень тоталітарних режимів м. Праги Чеської Республіки. Зокрема, кримінальна справа на Гомана Вячеслава Йосиповича (ДАХмО, фонд Р-6193, оп. 12, спр. П-1031) та групова кримінальна справа: Стручек Ярослава Алонсовича, Роубада Володимира Йосиповича, Губалека Андрія Вячеславовича, Андре Андрія Францовича, Долежала Івана Фердинандовича (ДАХмО, фонд Р-6193, оп. 12, спр. П-15982).

За результатами співпраці з Німеччиною Єнсом Нідерхутом з Bundesarchiv Abteilung Archivtechnik, Berlin та Наталією Латецькою з PileckiInstitut, Berlinвийшла стаття про українські архіви ,,Ukrainische Archive und der russische Krieg” у фаховому журналі "Аrchivar", який видає Landesarchiv Nordrhein Westfallen  (https://www.archive.nrw.de/landesarchiv-nrw/wir-ueber-uns/der-archivar?year=2021). Електронна версія статті доступна за посиланням:https://www.archive.nrw.de/sites/default/files/media/files/Archiv.theorie-praxisHeft3-2023Internet_0.pdf