новини за 2015


День працівників архівних установ

23 грудня 2015 року в Малому залі Будинку рад відбулись урочистості з нагоди професійного свята – Дня працівників архівних установ. Вітання прозвучали від заступника керівника апарату Хмельницької облдержадміністрації Климчук В. В., керуючої справами виконавчого апарату обласної ради Поліщук В. М, керуючої справами Хмельницької міської ради Сабій Ю. С., голови обкому профспілки працівників держаних установЛисик Н. О. та від краєзнавців голова міської спілки краєзнавців, кандидат історичних наук Блажевич Ю. І. Кращих працівників галузі та ветеранів архівної справи відзначили грамотами, подяками та цінними подарунками. Музичні вітання архівістам подарували студенти Хмельницького музичного училища. 

 

       

2015-12-23

До волі дорога

9 грудня 2015 року в приміщенні Державного архіву Хмельницької області відбулась презентація книги „До волі дорогаˮ старшого солдата Національної гвардії, вчителя-словесника з міста Хмельницького Лідії Ільків, профінансована дольовою часткою коштів архівістами установи (2,5 тис. грн.). На 163 сторінках автор книги, патріотка рідної землі розповідає про пережите особисто та побачене з часів Революції Гідності до сьогоднішніх непростих реалій. Книга кишенькового формату, задля зручності у користуванні, адже більшість тиражу через кілька днів попрямують на схід країни. Крім того, жінка розповіла про службу в медичній роті у місті Артемівськ у якій вона працює до сьогодні. На завершення заходу Лідія Ільків передала декілька десятків книг учасникам зустрічі та до наукової бібліотеки Держархіву.

2015-12-09

спільна колегія

27 листопада 2015 року відбулася спільна колегія Державного архіву Хмельницької області та Управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації. На засідання були запрошені члени колегії Державного архіву Хмельницької області та Управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації, працівники архівних установ області, працівники установ та закладів культури області, ЗМІ.

         Про цінність документів, які зберігаються в архівних установах області наголошували у своїх доповідях директор Державрхіву області Байдич В. Г., заступник директора Бурдуваліс К. М. та начальники відділів культури райдержадміністрацій Хавхун А. О. , Гаврилюк П. В.

За підсумками Огляду відзначено кращих працівників грамотами, подяками та цінними подарунками від облдержадміністрації та Державного архіву Хмельницької області.

У рамках засідання діяли  виставки архівних документів присвячені Дню пам’яті жертв Голодомору «Пам’ять крізь призму болю» та видання Державного архіву Хмельницької області. На завершення заходусвої вірші прочитав єдиний в області Лауреат  Національної премії України імені Тараса Шевченка Павло Гірник, авторські піснівиконав лауреат Всеукраїнських фестивалів, кавалер ордену В’ячеслава Чорновола, бард, поет, Ігор Білий. 

 

 

 

 

 

2015-11-27

колегія Державного архіву Хмельницької області

30 жовтня 2015 року відбулась колегія Державного архіву Хмельницької області. У рамках засідання розглянуто питання: “Про підсумки роботи архівних установ області за 9 місяців 2015 рокуˮ, “Про стан комплектування документами особового походження та фото-, фоно-, відеодокументами в Державному архіві Хмельницької областіˮ, “Про роботу  щодо функціонування, модернізації, інформаційного супроводу веб-сайту Державного архіву Хмельницької областіˮ. Прийняті відповідні рішення.

2015-10-30

“Матеріали Кам’янець-Подільської обласної комісії

26 жовтня 2015 року в приміщенні Державного архіву Хмельницької області відбулась презентація книг Державного архіву Хмельницької області до 71-ї річниці визволення України від фашистських загарбників “Матеріали Кам’янець-Подільської обласної комісії із встановлення і розслідування злочинів нацистів в регіоні (1944-1945 рр.)ˮ та “Дунаєвеччина в роки Другої світової війниˮ.

У презентації взяли участь: кандидат історичних наук Байдич В. Г., кандидат історичних наук Олійник Ю. В., доктор історичних наук Завальнюк О. М., доктор історичних наук Григоренко О. П., доктор історичних наук, кандидат історичних наук Блажевич Ю.І., архівісти Державногго архіву Хмельницької області, працівники бібліотек м. Хмельницького та ЗМІ.

У збірнику документів і матеріалів “Дунаєвеччина в роки Другої світової війниˮ розміщені архівні документи, спогади газетні публікації про життя населення Дунаєвеччини в роки Другої світової війни. Видання розраховане на істориків, науковців, краєзнавців, викладачів, студентів, учителів, школярів, усіх, хто цікавиться історією України.

У збірнику документів “Матеріали Кам’янець-Подільської обласної комісії із встановлення та розслідування злочинів нацистів в регіоні (1944-1945 рр.)” вміщено унікальні архівні матеріали в яких задокументовано злочини та збитки завдані нацистами населенню, установам, організаціям і підприємствам регіону в роки Другої світової війни.

Документи публікуються мовою оригіналу зі збереженням усіх стилістичних особливостей, статистичних даних та орфографічних помилок. Кожний документ має порядковий номер та редакційний заголовок. Видання розраховане на істориків, науковців, краєзнавців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією Другої світової війни.

 

 

2015-10-26

«Віньковеччина в історії Поділля»

9 жовтня у смт Віньківці за організаційної підтримки Віньковецької райдержадміністрації, районної ради, Центру дослідження історії Поділля при Кам`янець-Подільському національному університеті ім. І.Огієнка,  Державного архіву Хмельницької області, обласної організації НСКУ, відбулась наукова історико-краєзнавча конференція «Віньковеччина в історії Поділля», присвячена сторінкам історії Віньковецького району.

Участь у форумі взяли відомі науковці Хмельницького національного університету, Кам`янець-Подільського національного університету ім. І.Огієнка, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Хмельницького університету управління та права, науковці та співробітники державних архівів Хмельницької та Вінницької областей, Хмельницького обласного краєзнавчого музею, відомі краєзнавці Хмельниччини та Вінниччини.

У вітальному слові до учасників конференції директор Державного архіву Хмельницької області Володимир Байдич наголосив, що дослідження минулого рідного краю є основним завданням краєзнавчого руху, адже історична проблематика, вивчення якої є метою конференції, дослідження усіх сторін соціально-культурного та економічного життя тієї чи іншої місцевості є важливим елементом у процесі формування національної самосвідомості Українського народу, подоланні «білих плям» нашої історії.

Також, Володимир Байдич вручив організаторам та учасникам конференції почесні грамоти від імені голови облдержадміністрації Михайла Загороднього та голови обласної ради Івана Гончара.

В ході зібрання заслухано наукові доповіді та повідомлення, присвячені науковим і краєзнавчим дослідженням історії Віньковеччини від найдавнішого часу і до сьогодення, з проблем культури, етнографії, топоніміки, пам`яток зодчества і природи та про славетних уродженців цього краю.

За підсумками конференції видано збірку наукових матеріалів.

2015-10-09

Актуальні питання удосконалення роботи та забезпечення пожежної безпеки

Державним архівом Хмельницької області та Хмельницьким центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних  підприємств, установ та організацій 9-10 вересня 2015 року проведено тематичний короткостроковий семінар „Актуальні питання удосконалення роботи та забезпечення пожежної безпеки архівних установˮдля працівників архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад області.

Відкрив семінар Баюк М. І. директор Центру та директор архіву Байдич В. Г.

Начальників архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад Хмельницької області було ознайомлено з питаннями щодо нововведень у нормативно-законодавчій базі, децентралізації державного управління, реформування державної служби. У другий день семінару  відбулися теоретичні та практичні заняття з  пожежної безпеки архівних установ та профільного характеру.   

2015-09-09

розширена колегія Державного архіву Хмельницької області

26 червня 2015 року відбулась розширена колегія Державного архіву Хмельницької області. На засідання були запрошені керівники районних архівних установ області питання яких розглядались.

Порядок денний колегії:

1.     Про стан організації архівної справи в архівних установах Білогірського району.

2.Про стан виконання законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи в архівнихустановах Віньковецького району.

3. Про виконання рішення колегії Держархіву області від  29 березня 2013 року „Про стан архівної справи в архівних установах Дунаєвецького району”(в порядку контролю).

4. Про виконання рішення колегії Держархіву області від  27 червня 2014 року „Про стан архівної справи в архівних установах Ярмолинецького району”(в порядку контролю).

5. Про результати тематичної перевірки архівних установ Теофіпольського району з питань використання інформації документів

6. Про виконання рішення Держархіву області від 03 жовтня 2014 року „Про розвиток архівної справи в архівних установах Чемеровецького району” (в порядку контролю).

7. Про підсумки тематичної перевірки архівного відділу Ізяславської райдержадміністрації з питань формування Національного архівного фонду.

 

2015-06-26

архівісти долучилися до святкування Дня вишиванки

21 травня 2015 року архівісти Державного архіву Хмельницької області долучилися до святкування Дня вишиванки, яке символізує національну єдність, збереження споконвічних народних традицій та об’єднання українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів.

2015-05-21

Всеукраїнський флешмоб

Шановні колеги!

 

Наша держава переживає вкрай непрості часи. Проте, ми бачимо, що неоголошена війна згуртувала українців, здійснила неймовірний сплеск патріотизму. Його зовнішні прояви ми спостерігаємо щодня: це і пофарбовані в синьо-жовті кольори огорожі мостів, паркани, і державні прапори на будівлях і автомобілях.

Висловлюють українці свою любов до Батьківщини й на власному вбранні: щодня на вулицях українських міст можна побачити людей у вишиванці або в одязі з традиційним народним орнаментом.

Аби продемонструвати єдність українців, наш патріотизм і любов до України, адміністрація Державного архіву Хмельницької області, пропонує колегам прийти в архів 21 травня у вишиванці або в одязі, який би містив елементи українського народного вбрання.

Давайте ми, архівісти, станемо частиною Всеукраїнського флешмобу! 

Адміністрація

2015-05-21

семінар

13 травня 2015 рокув приміщенні районної центральної бібліотеки м. Кам’відбувся семінар на тему „Нормативно-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення організації діловодства та архівної справи в державних органахˮ. Семінар провела заступник директора архіву  Бурдуваліс К. М. 

2015-05-13

працівники взяли участь в покладанні вінків

9 травня 2015 року працівники Державного архіву Хмельницької області взяли участь в урочистій церемонії покладання вінків та квітів до Братської могили на військовому кладовищі

2015-05-09

урок-ексурсію для учнів 11 класу

8 травня 2015 року в приміщенні Державного архіву Хмельницької області проведено урок-ексурсію для учнів 11 класу ЗОШ №18 присвячену 70-річниці визволення України від нацизму. З вступним словом до школярів звернувся директор архіву Байдич В. Г. Начальник відділу інформаційних технологій Олійник Ю. В. та старший науковий співробітник Галатир В. В. ознайомили старшокласників з експозиціями виставок „Поділля на рубежі столітьˮ, „Хмельниччина: історія великого народуˮ, пам’ятними стелами присвяченими Героям Небесної Сотні та загиблим Героям АТО. 

 

 

2015-05-08

засідання колегії Державного архіву Хмельницької області

24 квітня 2015 року відбулось засідання колегії Державного архіву Хмельницької області. У рамках засідання розглядались питання:

1.     Про підсумки роботи архівних установ області за І квартал 2015 року.

2.     Про стан виконавської дисципліни та організацію  виконання завдань, визначених актами і дорученнями  Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови облдержадміністрації у 2014 році.

3.     Про дотримання законодавства з питань охорони праці в Держархіві області.

4.      Про стан виконання наказів Державного архіву Хмельницької області за 2014 рік.

2015-04-24

семінар для відповідальних за архівний підрозділ

23 квітня 2015 рокув приміщенні Державного архіву Хмельницької області відбувся семінар для відповідальних за архівний підрозділ (архів) підприємств, установ, організацій обласного підпорядкування, які передають документи у 2016 році „Порядок створення та передавання документів Національного архівного фонду Українидо Державного архіву Хмельницької областіˮ.

Про нормативно-правову базу, науково-методичне та інформаційне забезпечення розвитку архівної справи та діловодства доповіла заступник директора архіву Бурдуваліс К. М.,  про порядок передавання архівними підрозділами установ, підприємств, організацій документів НАФ на постійне зберігання – заступник директора архіву Войтович О. В. Практичний блок питань запрошені відпрацьовували з  працівниками  відділу формування НАФ та діловодства.

2015-04-23

Духовні витоки Поділля: науковці в історії краю

23 квітня 2015 року директор архіву, кандидат історичних наук Байдич В. Г. взяв участь у V Всеукраїнській науково-практичній конференції„Духовні витоки Поділля: науковці в історії краюˮ, яка проходила на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Байдич В. Г. розповів про визначного науковця-історика Подільського краю – О. М. Завальнюка. У доповіді „Історик О. М. Завальнюк: науковий внесок у національне відродження сучасної Україниˮ  проаналізував основні риси наукової діяльності українського історика, представника кам’янець-подільської школи, доктора історичних наук, професора, академіка, дослідника процесів, пов’язаних переважно із національним відродженням у 1917-1921 рр. та іншими важливими проблемами історії України.

2015-04-23

Нормативно-правове та інформаційне забезпечення

16 квітня 2015 рокув приміщенні районної центральної бібліотеки м. Старокостянтинів відбувся семінар на тему „Нормативно-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення організації діловодства та архівної справи в державних органахˮ. Семінар провела заступник директора архіву  Бурдуваліс К. М. 

2015-04-16

Національний архівний фонд

16 квітня 2015 року організаційний комітет з проведення огляду на краще забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду та стану діловодства установах і закладах культури Хмельницької області відвідав установи та заклади культури міста Старокостянтинова та району: центральну районну бібліотеку, відділ культури, історико-краєзнавчий музей та Старокостянтинівський районний центр культури.

2015-04-16

працівники відвідали архівні підрозділи Хмельницької обласної універсальної бібліотеки

1 квітня 2015 року працівники Державного архіву Хмельницької області Бурдуваліс К. М., Рага В. С., Мірчук В. Р., Данилюк Л. І. відвідали архівні підрозділи Хмельницької обласної універсальної бібліотеки ім. Миколи Островського та Хмельницький обласний літературний музей, в рамках проведення огляду на кращезабезпечення збереженості документів  Національного  архівного фонду та стану діловодства в установах і закладах культури Хмельницькоїобласті.

2015-04-01

огляд на краще забезпечення збереженості документів

31 березня 2015 року заступник директора архіву Бурдуваліс К. М. в рамках огляду на краще забезпечення збереженості документів  Національного  архівного фонду та стану діловодства в установах і закладах культури Хмельницькоїобластівідвідала Управління культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА.

2015-03-31

працівники взяли участь засіданні круглого столу

27 березня 2015 року працівники архіву взяли участь засіданні круглого столу „До витоків української державності: Українська держава часів Директоріїˮ, який проведено на базі Хмельницького університету управління та права. Директор архіву Байдич В. Г. виступив з доповіддю  „Документи часів Директорії УНР у фондах Державного архіву Хмельницької областіˮ та старший науковий співробітник Галатир В. В. − „Становлення інституту губернського комісара на Поділлі у добу Директорії УНРˮ.

2015-03-27

працівники відвідали архівні підрозділи

26 березня 2015 року працівники Державного архіву Хмельницької області Бурдуваліс К. М., Рага В. С., Мірчук В. Р., Данилюк Л. І. відвідали архівні підрозділи Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв та Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М. Старицького, в рамках проведення огляду на кращезабезпечення збереженості документів  Національного  архівного фонду та стану діловодства в установах і закладах культури Хмельницькоїобласті.

2015-03-26

працівники приводили до ладу прибудинкову територію

21 березня 2015 року працівники Державного архіву Хмельницької області приводили до ладу прибудинкову територію. До акції „За чисте довкілляˮ долучилося і підростаюче покоління архівістів.

2015-03-21

зустріч з Лідією Володимирівною Ковпак

20 березня 2015 року відбулась зустріч колективу Державного архіву Хмельницької області зЛідією Володимирівною Ковпак – учасницею антитерористичної операції, яка надає допомогу пораненим у лікарні м. Краматорськ.

 

2015-03-20

Розширена колегія

5 березня 2015 року у Державному архіві Хмельницької області відбулася розширена колегія.  

У рамках засідання розглядалось питання про підсумки роботи архівних установ Хмельниччиниза 2014 рік та пріоритетні завдання на 2015 рік.

У колегії взяли участь заступник голови-керівник апарату Хмельницької ОДА Стебло Л. В., керівники архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад і трудових архівів області.

Директор держархіву області Байдич В. Г. у своїй доповіді проаналізував роботу архівних установ області за минулий рік, акцентувавувагу на пріоритетних напрямках діяльності, реалізація яких запланована у2015 році.

Учасникиколегії у своїх виступах акцентували увагу на  питанняхпожежної та охоронної безпеки архівів, прийому громадян, слабкого матеріального та кадрового забезпечення.

 

 

 

2015-03-05

засідання експертно-перевірної комісії

4 березня 2015 року відбулось засідання експертно-перевірної комісії з порядком денним:

1. Про внесення зміни до пункту 52 Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів автономної республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2914 року № 484 та до типового положення про архівний підрозділ державного органу, органу місцевого самоврядування, державного і комунального підприємства, установ та організації наказом Мінюсту України від 19.01.15 №75/5.

 

2. Про підготовку семінару-практикуму для відповідальних за архівні підрозділи установ обласного підпорядкування на базі Державного архіву Хмельницької області.

 

3. Розгляд документів, поданих до ЕПК від архівних установ області.

2015-03-04

зустріч з поетом-піснярем Миколою Костянтиновичем Флінтою

3 березня 2015 року відбулась творча зустріч колективу Державного архіву Хмельницької області з поетом-піснярем Миколою Костянтиновичем Флінтою, заслуженим діячем естрадного мистецтва України, заступником голови обласної громадської організації „Товариство українських офіцерівˮ. В ході зустрічі архівістиознайомитись з віршами талановитого поета, а також прослухати ряд його прекрасних музичних композицій.

2015-03-03

З’їзд Спілки архівістів України

26 лютого 2015 року директор Державного архіву Хмельницької області Байдич В. Г. взяв участь у позачерговому VIІ з’їзд Спілки архівістів України.

2015-02-26

виставка до 85-річниці утворення районних газет Хмельниччини

26 лютого – 06 березня 2015 року в приміщені Державного архіву Хмельницької області експонувалась документальна виставка до 85-річниці утворення районних газет Хмельниччини.

2015-02-26

Розширеному засіданні колегії Державної архівної служби України

25 лютого 2015 року директор Державного архіву Хмельницької області Байдич В. Г. взяв участь у розширеному засіданні колегії Державної архівної служби України, присвячене обговоренню підсумків роботи архівних установ у 2014 році та їх завдання на 2015 рік.

2015-02-25

вшанування Революції гідності та пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2015 року на знак вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні проведено зустріч колективу архіву з учасниками Майдану.Захід було розпочато з демонстрації відеострічки про події 1-річної давності. Хвилиною мовчання вшанували усіх загиблих Героїв Небесної Сотні. Далі, спогадами про історичні дні на Майдані поділилися безпосередні його учасники: В’ячеслав Володимирович Заречнюк, Денис Сергійович Леус та Борис Васильович Ткач.

2015-02-20

засідання експертно-перевірної комісії

12 лютого 2015 рокувідбулось засідання експертно-перевірної комісії з порядком денним:

1. Звіт голови ЕК про стан впорядкування та приймання на державне зберігання документів Хмельницького колективного підприємства проектного інституту „Цивільпромбудˮ.

2. Хід проведення огляду на краще забезпечення збереженості документів НАФ та стану діловодства в установах і закладах культури Хмельницької області оголошеного спільним наказом Державного архіву Хмельницької області та Управління культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадміністрації від 10.10.2014 р. №202 н/54.

3.  Розгляд документів, поданих до ЕПК від архівних установ області.

2015-02-12

Виставка до Дня Соборності України

19 – 25 січня 2015 року в приміщені Державного архіву Хмельницької області експонувалась тематична виставка до Дня Соборності України.

2015-01-19

засідання експертно-перевірної комісії

12 січня 2015 року відбулось засідання експертно-перевірної комісії з порядком денним:

1. Звіт про роботу ЕПК за 2014 рік та завдання на 2015 рік.

2. Удосконалення  роботи експертів  з документами відповідно Переліку документів, що створюються під час діяльності Державної архівної служби, державних та інших архівних установ України, спеціальних установ страхового фонду документації, із зазначенням строків зберігання документів (наказ Мін'юсту України від 18.11.2013 №2433/5)

3. Розгляд документів, поданих до ЕПК від архівних установ області.

2015-01-12