Звернення громадян

Розгляд  звернень громадян регулюється Законами України:„Про  Національний архівний фонд і архівні установˮ„Про звернення громадянˮ,„Про інформаціюˮ, „Про захист персональних данихˮ.

Держархів області виконує запити:

- соціально-правові

- тематичні

- персональні (біографічні та генеалогічні)

- майнові.

Соціально - правові запити

Виконання запитів, спрямованих на соціальний захист та забезпечення прав громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства як на території України, так і за її межами, а також задоволення інтересів населення, пов'язаних із доступом до ретроспективної документної інформації, займають провідне місце в роботі державних архівів і, згідно з Законом України “Про Національний архівний фонд та архівні установи” (ст.35), здійснюється безкоштовно.

Перелік соціально - правових запитів щодо підтвердження законних прав та інтересів громадян, що виконуються Державним архівом   безкоштовно:

1. Реєстрація актів цивільного стану автора звернення.

2. Освіта та навчання.

3. Трудовий стаж та заробітна плата.

4. Нагороди, присвоєння почесних звань.

5. Участь у Другій світовій війні, партизанському та підпільному русі.

6. Перебування на окупованій території, примусове вивезення до Німеччини та інших країн Центральної та Східної Європи у період Другої світової війни.

7. Розкуркулення, депортації, репресії, позбавлення виборчих прав (у тому числі конфіскацію майна) і наступну реабілітацію.

Запити персонального характеру:

Державний архів Хмельницької області проводить генеалогічні дослідження, які виконуються на платній основі. Вартість виконання запиту залежить від його складності і часу, витраченого на пошуки необхідної інформації. Оплата визначається переліком цін і тарифів на роботи та послуги, що виконуються Держархівом області. Плата за виконання запиту включає вартість довідки та пошукових робіт. Звертаючись до архівної установи, заявник має надати таку інформацію:

  • історичний регіон України, де проживали предки;
  • назва села, міста, містечка;
  • прізвище предка (для жінки - дівоче прізвище);
  • дати народження, шлюбу, смерті;
  • віросповідання;
  • суспільний (майновий) стан.

Швидкість та результативність пошуку залежать від повноти й точності вказаних вихідних даних.

Графік роботи з юридичними і фізичними особами: вівторок, четверг - 8:00 - 17:00. 

Інформацію про результати розгляду заяв-запитів можливо дізнатися за тел.: (0382) 79-45-59 - стіл довідок, або електронною поштою: archive_km@arch.gov.ua

 


Подання заяв до Державного архіву:

 

Особистий прийом здійснюється за РОЗПОРЯДКОМ РОБОТИ Держархіву.

Вхід на територію - за пред'яви документа, що посвідчує особу (паспорта тощо). 

До уваги відвідувачів з інших населених пунктів України та іноземців: уточнюйте розпорядок роботи та повідомляйте заздалегідь про запланований візит! 

Шановні дослідники (науковці, студенти і аспіранти)! Для роботи з науковою метою потрібно надати офіційний лист від установи (університету, інституту тощо) із зазначенням теми дослідження. 

Письмовий запит до Держархіву заповнюється за відповідним ЗРАЗКОМ ЗАЯВ Запит надається до Держархіву: на особистому прийомі, адресною поштою, електронною поштою ( не приймаються звернення, надіслані з доменів: @mail.ru, @mail.ua, @list.ru, @yandex.ru, @yandex.ua, @rambler.ru). 

У запиті від фізичної (приватної) особи обов'язково вказується така інформація про заявника: 

1. прізвище, ім’я, по-батькові;

2. адреса офіційної реєстрації (за паспортом тощо);

3. поштова адреса (для електронного листування також вказується адреса електронної пошти);

4. контактний телефон. 

Анонімні звернення, заяви та запити, а також такі, що не відповідають вимогам закону україни «про звернення громадян», правил роботи архівних установ україни – не реєструються та не розглядаються.

Юридичні особи (установи, організації, товариства, об’єднання та ін.), - надають запит виключно на офіційних бланках. 

 

Дотримуйтесь вимог оформлення заяв!


 

З корисними посиланнями для пошуку потрібної інформації можете ознайомитись ТУТ