Захід до Дня матері!

6 травня 2022 року з нагоди Дня матері (відзначається щорічно у другу неділю травня) у кінотеатрі WoodMall Cinema відбувся захід, організований Державним архівом Хмельницької області та Департаментом інформаційної діяльності,культури, національностей та релігій обласної військової адміністрації (ОВА).

Героїнями заходу були жінки-матері Хмельниччини, які нині роблять все від них можливе, аби пришвидшити нашу перемогу у війні. Зокрема, заступник начальника відділу по роботі з персоналом територіального управління Служби судової охорони у Хмельницькій області Лілія КОРОЛЬ, начальник клубу однієї з військових частин міста Хмельницького Інна МУРАВСЬКА, фахівець з міжнародних відносин Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області Ірина ДРЮКОВА, адвокат, член кінокомісії, очільник благодійної організації ,,Захисти Хмельниччину” Олена ПОЛЯНСЬКА.

Окрім того, до заходу долучилися представники ОВА, вишів та інших установ та  організацій Хмельницької області.

Заступник директора Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Костянтин Дєтковський коротко розповів історію святкування Дня матері.

Далі кожна берегиня сімейного вогнища поділилася своєю історією життя, розповіла про своїх діток та побажала найшвидшої перемоги нашій квітучій Україні.

Після виступів учасники заходу вшанували жертв  війни хвилиною мовчання.

❗❗❗Довідково. В Україні День матері вперше влаштував Союз українок Канади у 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові, ініціаторкою була Олена Киселівська. Також, 1929 року ,,Союз українок” зініціював упровадження цього свята на Тернопільщині. Відомі українські організації влаштовували концерти, конференції, фестивалі по всій Східній Галичині. Відтоді, День Матері відзначали дуже широко.

У 1939 свято заборонила радянська влада, але у 1990 році, завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, свято День матері повернулося в Україну.

За часів незалежної України свято встановлено «…на підтримку ініціативи Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, міжнародної організації „Жіноча громада“, Спілки жінок України, громадської організації „Союз українок“…» згідно з Указом Президента України «Про День матері» від 10 травня 1999 року № 489/99.

 

 

2022-05-06