Виставка архівних документів -

23 серпня 2018 року в Державному архіві Хмельницької області презентовано постійну виставку  архівних документів ,,Українська державність: Відродження. 100 років”, присвячену 27-й річниці Незалежності України та 100-річчю Української революції 1917–1921 років. На виставці були представлені копії документів, світлин, листівок, плакатів, що засвідчують значущі віхи становлення України як незалежної та суверенної держави від часів Української революції до наших днів та один унікальний документ: ,,Вітальна Грамота гетьмана України Павла Скоропадськогона честь відкриття Кам’янець-Подільського державного українського університету 22 жовтня 1918 року”.

Українська революція 1917–1921 років розпочалася в умовах революційних потрясінь, які охопили Російську імперію у березні 1917-го. Ключовим її рушієм був український народ і його політична еліта, що еволюціонувала від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення власної державної незалежності.

Революція була явищем загальноукраїнським. У всіх регіонах розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася культура.

 

 

2018-08-23