новини за 2018


Генеральний консул Республіки Польща відвідав Державний архів Хмельницької області

12 червня на запрошення дирекції архіву побували генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі та віце-консул Агнешка Горальська які ознайомились з роботою установи, намітили шляхи співпраці з архівістами Хмельниччини та зробили пам’ятний запис в книзі відгуків.

 

2018-06-12

Робота архівних установ в умовах проведення адміністративно-територіальної реформи

08 червня 2018 року Державним архівом Хмельницької області спільно з Державним архівом Тернопільської області проведено  міжобласний семінар-практикум ,,Робота архівних установ в умовах проведення адміністративно-територіальної реформи”.

У ході семінару-практикуму відбувся обмін досвідом та інформацією за різними напрямками архівної справи зметою удосконалення роботи та проведення в майбутньому спільних наукових, видавничих і виставкових проектів та науково-методичних заходів.

Семінар проходив у місті Збараж Тернопільської області, яке належить до 39 міст України з найбільшою кількістю історичних пам'яток. Завершився семінар-практикум екскурсією у Збаразькому замку, який є архітектурною перлиною Тернопільської області. За результатами семінару планується плідна співпраця.

2018-06-08

I-ий міжнародний з’їзд архівістів та зберігачів музеїв

26-27 травня 2018 року директор Державного архів Хмельницької області серед учасників I-го міжнародного з’їзду архівістів та зберігачів музеїв України в Нагуєвичах, музей І. Франка.

 

2018-05-26

Працівники архіву пройшли навчання в Хмельницькому центрі перепідготовки

23 – 24 травня 2018 року працівники архіву пройшли навчання в Хмельницькому центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за програмою тематичного короткострокового семінару ,,Пріоритети розвитку архівної справи на сучасному етапі державотворення”. За підсумками навчання 33 архівісти отримали сертифікати.

2018-05-23

Переможці обласного конкурсу науково-дослідних робіт

19 травня 2018 року колектив науковців архіву 3 рік підряд стає переможцем обласного конкурсу науково-дослідних робіт в номінації “ГУМАНІТАРНІ РДР”. Цього року за монографію “Архівна справа на Хмельниччині:історія та сучасність”.

 

2018-05-19

Передача сканера для оцифрування документів Олександром Краковським

18 травня 2018 року генеалог, дослідник родоводів, ГО ,,Інститут генеалогічних досліджень” Олександр Краковський за підтримки діаспори в Америці передав на відповідальне зберігання обласному архіву сканер для оцифрування документів, ушкоджених пожежею в Кам’янець-Подільському міському архіві 10 квітня 2003 року, який полегшить роботу та відкриє доступ дослідникам до архівних матеріалів.

Держархів області висловлює щиру подяку за несподіваний, приємний та такий потрібний подарунок пану Олександру особисто та надіється на подальшу взаємовигідну співпрацю.

 

2018-05-18

Приватне архівне зібрання родини Хмари

16 травня 2018 року в с. Гатна Деражнянського району відкрилася приватне архівне зібрання родини Хмари.

 

2018-05-16

Засідання колегії

11 травня 2018 року в Держархіві області відбулося засідання колегії з порядком денним:

 1. Про дотримання Порядку видавання документів з архівосховищ Держархіву області.
 2. Про стан роботи з архівними підрозділами, службами діловодства, експертними комісіями установ-джерел комплектування архівного відділу Волочиської райдержадміністрації.
 3. Про стан науково-видавничої роботи в Держархіві області.
 4. Про підсумки роботи архівних установ області за І квартал 2018 року.
 5. Про результати тематичної перевірки архівних установ Старосинявського району з питань використання інформації документів.

На колегії були присутні заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Валерій Олійник, голова Хмельницької міської спілки краєзнавців Юрій Блажевич, директор Державного історико-культурного заповідника ,,Межибіж” Олег Погорілець, ректор Хмельницького інституту соціальних технологій університету ,,Україна” Михайло Чайковський та працівниками архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад та трудових архівів області, питання яких розглядалися на колегії.

 

2018-05-11

Великий терор на Поділлі (до 80-річчя великого терору)

11 - 12 травня 2018 року директор архіву В. Байдич та головний науковий співробітник В. Галатир взяли участь у конференції ,,Великий терор на Поділлі (до 80-річчя великого терору)”, яка проходила у Хмельницькому Національному університеті.

2018-05-11

Участь в заходах до Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом

08 травня 2018 року директор архіву В. Байдич та заступники директора К. Бурдуваліс, О. Войтовича взяли участь в заходах до Дня  пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у другій світовій війні.

 

2018-05-08

Нормативно-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення організації архівної справи

26 квітня 2018 року заступник архіву К. Бурдуваліс на базі міського департаменту освіти і науки провела семінар на тему: “Нормативно-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення організації архівної справи та діловодства у дошкільних закладах Хмельницької області”.

 

2018-04-26

Тематична перевірка архівних установ Старокостянтинівського району

23 квітня 2018 року Держархівом області проведено тематичну перевірку архівних установ Старокостянтинівського району.

 

2018-04-23

За чисте довкілля

20 квітня 2018 року працівники архіву взяли участь у проведенніДня благоустрою територій в рамках акції “За чисте довкілля”.

 

 

2018-04-20

В Державному архіві Хмельницької області проведено семінар

19 квітня 2018 року в Державному архіві Хмельницької області проведено семінар для новопризначених відповідальних за архівний підрозділ (архів) підприємств, установ, організацій Хмельницької області “Порядок створення, зберігання та використання документів Національного архівного фонду України”.

 

2018-04-19

Ділова поїздка в місто Кам’янець-Подільський

17 квітня 2018 року керівництво Державного архіву Хмельницької області (Володимир Байдич, Катерина Бурдуваліс,) та представники Інституту Національної Пам’яті у Польщі(Маріуш Квасняк, Маріуш Жулавнік, Марек Ліпинський, Лукаш Пясецкий, Дорота Левша) відвідали з діловою поїздкою місто Кам’янець-Подільський. Там відбулися зустрічі з ректором Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Сергієм Копиловим, з мером м. Кам’янець-Подільського Михайлом Сімашкевичем. Учасники обговорили низку питань, пов’язаних з налагодженням ділових контактів між Державним архівом Хмельницької області, Інститутом Національної Пам’яті та Кам’янець-Подільським національним університетом ім. Івана Огієнка, а також представлені пропозиції щодо перспектив та напрямків подальшої роботи. За результатами зустрічі планується плідна співпраця. Також відвідали Єпископа-Ординарія Кам’янець-Подільської діїцезії Леона Дубравського, який дав благословення на роботу.

Завершилася поїздка оглядовою екскурсією по Кам’янці-Подільському.

В рамках виконання договору про співпрацю польська сторона передала в тимчасове користування 2 сучасних сканери для оцифрування документів "Репресоване Поділля 1937-1938рр". Силами громадської організації архівістів та дослідників Поділля та Південно-Східної Волині "Поклик віків" на протязі декількох років буде відскановано 25,5 тисяч кримінальних справ.

 

2018-04-17

Засідання Експертно-перевірної комісії

12 квітня 2018 рокув Держархіві області відбулося засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

2018-04-12

Участь в урочистих заходах

12 квітня 2018 року директор архіву В. Байдич взяв участь в урочистих заходах з нагоди 100-річчя від дня народження двічі Героя Соціалістичної Праці Г. Ткачука уселі Лісоводи Городоцького району.

2018-04-12

Духовні витоки Поділля: місцеве самоврядування в історії краю

12 квітня 2018 року директор архіву В. Байдич та головний науковий співробітник В. Галатир взяли участь у VIII Всеукраїнській науково-практичній конференції ,,Духовні витоки Поділля: місцеве самоврядування в історії краю”, яка відбулася у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії. До матеріалів конференції В. Галатирем підготовлено статтю ,,Взаємовідносини органів самоврядування та місцевих органів державної влади на Поділлі у квітні-грудні 1918 р.ˮ. В ході конференції експонувалася виїзна виставка архівних документів ,,95-річчю утворення районів Хмельницької області присвячується”.

2018-04-12

Участь у меморіальних заходах

11 квітня 2018 року заступник директора Держархіву області Катерина Бурдуваліс взяла участь у меморіальних заходах до Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів. Учасники вшанували загиблих хвилиною мовчання тапоклали квіти до монументужертвам нацизму.

 

2018-04-11

Виїзне засідання Експертно-перевірної комісії

10 травня 2018 року на базі архівного відділу Летичівської райдержадміністрації відбулося виїзне засідання Експертно-перевірної комісії Держархіву області щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

2018-04-10

Засідання колегії Держархіву

30 березня 2018 року відбулось засідання колегії Держархіву Хмельницької області з порядкомденним:

 1. Про стан виконання наказів Державного архіву Хмельницької області за 2017 рік.
 2. Про роботу із зверненнями громадян у Держархіві області за 2017 рік.
 3. Про формування списків юридичних осіб-джерел формування НАФ в Державному архіві Хмельницької області та архівних відділах райдержадміністрацій та міських рад.
 4. Про атестацію робочих місць в Державному архіві Хмельницької області.
 5. Про стан виконавської дисципліни та організацію виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови облдержадміністрації у 2017 році.
2018-03-30

Підписання угоди про співпрацю Інституту національної пам’яті Польщі та державних архівів

З 25 по 28 березня 2018 року Директор В. Байдич в складі керівників архівних установ Хмельницької, Вінницької та Одеської областей перебував в Польщі на запрошення Інституту Національної Пам'яті. Відбулись зустрічі з керівництвом архіву та ІНП, ознайомлення з роботою репрографічного залу, і т.д., урочисте підписання угоди про співпрацю по виконанню спільного проекту оцифруваання документів ДаХмо за темою “Історія репресій проти поляків на Поділлі і створення з них фонду для коритсування” – (Зупинка історії в освітньому центрі ІНП ім. Я.Куртики), прес-конференція, відвідування Музею проклятих солдатів. В квітні цього року Держархіву буде поставлено відповідне обладнання.

Крім цього буде підготовлене наукове видання та оприлюднено в мережі інтернет вибраних оцифрованих документів на сайтах відповідних сторін.

2018-03-25

Cемінар у Хмельницькій митниці

15 березня 2018 року заступником директора архіву-начальником відділу організаційно-аналітичної роботи архіву Катериною Бурдуваліс проведено семінар у Хмельницькій митниці на тему: “Нормативно-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення організації архівної справи та діловодства у Хмельницькій митниці ДФС.”

Головний спеціаліст відділу формування НАФ та діловодства Валентина Мірчук надала практичну допомогу з підготовки документів до передавання в архівну установу.

На семінарі були присутні 42 слухачі з усіх підрозділів обласної митниці.

2018-03-15

Колегія Державної обласної адміністрації

01 березня 2018 року директор Держархіву області – Байдич Володимир Григорович взяв участь в розширеному засіданні колегії Державної обласної адміністрації.

2018-03-01

В боротьбі за ураїнську державність 1917 -1921 рр.

27 лютого 2018 року в Державному архіві Хмельницької області відкрилася виставка до100-річчя Української революції 1917-1921 рр. “В боротьбі за ураїнську  державність 1917 -1921 рр.” і відбувся захід, приурочений вшануваню пам’яті Героїв Небесної сотні. Під час цього архівісти переглянули короткометражний фільм про Революцію Гідності, згадали всіх загиблих поіменно.

Крім цього, архівісти поспілкувалися з учасником Майдану В’ячеславом Заречнюком, який угрудні 2013 – лютому 2014 років був активним учасником Євромайдану. 20 лютого 2014 року він отримав вогнепальне поранення під час акцій громадського протесту на вулиці Інститутській у Києві. Після лікування та реабілітації у Польщі з вересня 2014 року займався волонтерством, опікуючись забезпеченням 8-го окремого полку спецпризначення у зоні АТО.

У січні 2016 року обраний головою громадської ради при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради.

 

 

  

2018-02-27

Вшанувані пам’яті загиблих учасників Революції Гідності

20 лютого 2018 року керівництво та працівники Держархіву Хмельницької області взяли участь вшануваніпам’ятізагиблих учасників Революції Гідності покладанням квітів до фотогалереї пам’яті Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів у зоні АТО та пам’ятника Героям Небесної Сотні.

2018-02-20

Підсумкове засідання колегії Держархіву Хмельницької області

15 лютого 2018 року на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулось підсумкове засідання колегії Держархіву Хмельницької області з порядкомденним:

 1. Про підсумки роботи архівних установ області у 2017 році та пріоритетні завдання на 2018 рік.
 1. Про підсумки роботи архівних установ області у 2017 році та пріоритетні завдання на 2018 рік.
 2. Організація роботи експертно-перевірної комісії Держархіву області та колегії на 2018 рік.
 3. Забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду та з кадрових питань (особового складу) у 2018 році.

Члени колегії в он-лайн режимі поспілкувалися з працівниками архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад та трудових архівів області.

Керівництво Державного архіву Хмельницької області висловлює щиру подяку працівникам Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за надане приміщення та технічну можливість для проведення вебінару.

 

2018-02-15

Експертно-перевірної комісії

Засідання Експертно-перевірної комісії

08 лютого 2018 р. в Держархіві області відбулось засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

2018-02-08

Екскурсію для учнів 11- х класів навчально-виховного комплексу № 7 м. Хмельницького

31  січня  201року в приміщенні Держархіву Хмельницької області  було організовано та проведено екскурсію для учнів 11- х класів навчально-виховного комплексу № 7 м. Хмельницького. Екскурсію проводили: начальник відділу інформаційних технологій Держархіву області Юрій Олійник таголовний науковий співробітник Держархіву області - Віталій Галатир.

Екскурсія була приурочена до 100-річчя Української революції та огляду історичних документів, які стосуються подій цієї доби.

2018-01-31

Календар знаменних і пам’ятних дат Хмельниччини на 2018 рік

Участь у презентації рекомендаційного бібліографічного довідника "Календар знаменних і пам’ятних дат Хмельниччини на 2018 рік"

30 січня 2018 року на базі  Хмельницької обласної наукової універсальної бібліотеки ім. О.Островського відбулась презентація рекомендаційного бібліографічного довідника «Календар знаменних і пам’ятних дат Хмельниччини на 2018 рік».
У презентації Календаря взяли участь представники влади, науковці, краєзнавці, журналісти, просвітяни, працівники музейних установ та Державного архіву Хмельницької області: начальник відділу інформаційних технологій архіву - Юрій Олійник, головний науковий співробітник архіву - Віталій Галатир.

Присутні мали можливість познайомитись з історією створення Календаря знаменних і пам’ятних дат Хмельниччини на представленій книжковій виставці «Історія, події, факти».

2018-01-30

Засідання колегії Укрдержархіву

Директор Держархіву області Володимир Байдич та заступник директора-начальник відділу забезпечення збереженості документів Держархіву області Олександр Войтович взяли участь в розширеному засіданні колегії Укрдержархіву, на якому були підбиті підсумки діяльності Укрдержархіву, державних архівних установ і спеціальних установ СФД у 2017 році та визначено їх основні завдання на 2018 рік. 

2018-01-28

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ С. НЕСТЕРИШИНА

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ С. НЕСТЕРИШИНА

„Гортаю пам'ять доль людських”

26 січня 2018 року на базі Державного архіву Хмельницької області відбуласьпрезентація книги „Гортаю пам'ять доль людських” Степана  Федоровича Нестеришина.

У виданні йдеться: про журналістський шлях автора книги, невинно репресованих Деражнянщини, Героя Радянського Союзу Петра Стрілецького, повного кавалера орденів солдатської Слави Макара Рудника, Героїв України: ,,кіборгаˮ Івана Зубкова та героя Небесної Сотні Олександра Клітинського, Героїв Соціалістичної Праці Макара Кирилюка та Ганни Абрамчук, генерала Олександра Цісара, академіків Івана Зозулі, Анатолія Мацюка, вченого-літературознавця Арсена Каспрука, героїв антитерористичної операції Віталія Каракулу, Євгенія Андріюка, Володимира Соломчука, волонтерів Віталія Німчука, Мар’яни Сенчук, голови правління ПрАТ ,,Деражнянський молочний заводˮ Валерія Яглінського, директора СТОВ ім. Шевченка Сергія Шаповалова, багатодітну маму Оксану Васільєву, Заслужену вчительку України Майю Шевчук, лікаря В’ячеслава Ткачука та багатьох інших відомих людей Деражнянського краю.

Книга ,,Гортаю пам'ять доль людськихˮ відкривається ,,Одою матеріˮ, складається із восьми розділів: ,,Журналістика – справа усього життяˮ, ,,Пом’янімо усіх, хто став жертвою Голодоморуˮ, ,,Репресовані сталінським режимомˮ, ,,Ніхто не забутий, ніщо не забутоˮ, ,,Вірні військовій присязіˮ, ,,Революція Гідностіˮ, ,,Герої не вмираютьˮ, ,,Твої люди, Деражнянщиноˮ.

2018-01-26

Засіданні колегії Державної обласної адміністрації

Директор Держархіву області – Байдич Володимир Григорович взяв участь в розширеному засіданні колегії Державної обласної адміністрації.

2018-01-24

Премія "За подвижництво у державотворенні" ім. Якова Гальчевського 2017 року

НОВІ ЛАУРЕАТИ ПРЕМІЇ

"За подвижництво у державотворенні" ім. Якова Гальчевського за 2017 рік

У номінації "ЗА НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ" історика Володимира Байдича.

 

 

2018-01-23

100-річчю Української революції

22 січня 2018 року на базі Хмельницького обласного краєзнавчого музею Державним архівом Хмельницької області презентовано виставку архівних документів, присвячену 100-річчю Української революції.

2018-01-22

Україна єдина

Експонуваннявиставки архівних документів до Дня Соборності Українина тему: “Україна єдина

З 19 - 31 січня 2018 року на базі Державного архіву Хмельницької області відбулось експонуваннявиставки архівних документів до Дня Соборності Українина тему: “Україна єдина”.

2018-01-19

Виставка архівних документів “Україна єдина”

 

Експонування виставки архівних документів до Дня Соборності Українина тему: “Україна єдина

 

З  19 - 31 січня 2018 року  на базі Державного архіву Хмельницької області відбулось експонуваннявиставки архівних документів до Дня Соборності Українина тему: “Україна єдина”.

2018-01-19

Засідання Експертно-перевірної комісії

11 січня 2018 р. в Держархіві області відбулось засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

2018-01-11

Засідання Експертно-перевірної комісії

11 січня 2018 р. в Держархіві області відбулось засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

2018-01-11