новини за 2013


Презентовано новий збірник архівних документів

 

7 листопада заступник директора Держархіву О.Войтович взяв участь у презентації збірника архівних документів «Колективізація та Голодомор на Славутчині 1928-1933» у палаці культури м. Славута. Збірник підготовлено В.Берковським, кандидатом історичних наук, директором Центрального державного архіву зарубіжної україніки, під егідою Державної архівної служби України за фінансування Славутської міської ради. До видання увійшли 265 архівних документів за 1928-1932 роки, які висвітлюють хід примусової колективізації селян Славутського району (Шепетівської округи), а також передумови та наслідки Голодомору 1932-1933 років на Славутчині. При підготовці збірника використано значну кількість архівних документів Державного архіву Хмельницької області, співробітниками якого надавалась допомога у підготовці книги.

    

 

 

2013-11-07

Поїздка до Державного історико-культурного заповідника „Самчики”

31 травня профспілкова організація Державного архіву Хмельницької області організувала для працівників архіву поїздку до Державного історико-культурного заповідника „Самчики”, який знаходиться у с. Самчики Старокостянтинівського району Хмельницької області.

Заповідник „Самчики” – один з найблискучіших в Україні творів архітектури та садово-паркового мистецтва періоду зрілого класицизму. Палац з його чітко симетрично-осьовою композицією, геометрично виразним і зручним плануванням приміщень, суворістю архітектурних форм і стриманістю оздоблень є взірцем стилю класицизму. Серед маєткових ансамблів України, Самчики цікаві тим, що забудова тут збереглася такою, якою вона склалась на кінець ХVІІІ - початок ХІХ століть. Унікальним для України залишився й інтер’єр панської оселі в стилі японізм(дракони, квіти і птахи, гейша з парасолькою, стилізації ієрогліфічних написів).

Працівники архіву помилувалися Китайським будиночком, Липовою алеєю, Червоною залою палацу графів Чечелів, які входять до палацово-паркового ансамблю маєтку „Самчики” та іншими архітектурними пам’ятками, які збереглися до сьогодні.

Подібні поїздки зміцнюють колектив і дають можливість дізнатися багато цікавого  з героїчного минулого України; познайомитись з визначними місцями, а також помилуватися неповторною красою природи Батьківщини.

 

 

2013-05-31