Громадська організація "Поклик віків"

Співпраця у близькому тандемі

         Державний архів Хмельницької області протягом року плідно взаємодіє з молодою, активною обласною громадською організацією дослідників та архівістів Поділля “Поклик віків”. Спільно у травні відзначили 90-річчя з дня започаткування архівної справи на Хмельниччині. А 20-21 вересня за підтримки Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та Міжнародної громадської організації “Міжнародний фонд “Взаєморозуміння і толерантність” провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію під назвою: “Сучасні засоби збереження документів та нові методологічні підходи до наукових досліджень і застосування документів національного архівного фонду України”. Конференція присвячена 75-й річниці утворення Хмельницької області та 90-річчю започаткування архівної справи на Хмельниччині. У роботі взяло участь багато науковців та працівників архівів з Києва, Вінниці, Миколаєва, Хмельницького, Рівного та інших міст України. До початку науково-практичної конференції силами редакційної колегії виданий науковий збірник, до якого увійшли статті 64 авторів – з них 10 докторів наук та 29 кандидатів історичних наук, учасників високого професійного форуму.

         Окремі працівники обласного архіву увійшли до складу ГО “Поклик віків” та займаються дослідженням і популяризацією архівних документів; налагодили взаємовигідну співпрацю з різними установами і підприємствами, а також з органами влади і місцевого самоврядування; є активними учасниками теле- та радіопередач.

         Такий згуртований тандем цьогоріч уже опублікував видання “Архівна справа на Хмельниччині: Збірник документів, матеріалів та світлин”, в основу якого лягли неопубліковані архівні документи, пов’язані із заснуванням та подальшим розвитком обласного архіву. Також ГО “Поклик віків” спільно з Держархівом області співпрацює з молоддю Хмельниччини. Нещодавно оголошено обласний конкурс студентських та учнівських робіт “Повсякденне життя мого населеного пункту під час нацистського окупаційного режиму в роки Великої Вітчизняної війни”. Однак на цьому співпраця між архівом і громадською організацією не завершується. У перспективі співпраця з Українським університетом Гарварда (США) по висвітленню трагічних сторінок голодомору на Поділлі 1932-33 рр. та інші проекти.