День Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки

 

22 січня 2019 року колектив Державного архіву Хмельницької області на чолі з Володимиром Байдичем взяв участь в міжобласних урочистих заходах з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, які відбулися у с. Гуків Чемеровецького району на кордоні з Борщівським районом Тернопільської області.

Цьогоріч тут зібралися близько 3,5 тисяч людей. Делегацію Хмельниччини очолювали голова облдержадміністрації Вадим Лозовий та голова обласної ради Михайло Загородний.

На мосту через річку Збруч було утворено прапор України з двох частин: від Хмельниччини - представлено 50 м жовтої частини стягу, а від Тернопільщини – 50 м синьої, довжина яких також символічна, адже разом вони складають 100 м на знак сьогоднішньої історичної дати.

Потім відбувся молебень біля Пам’ятного Хреста Роману Шухевичу, за участю представників духовенства Православної церкви України з обох областей та відкриття пам’ятного знаку ,,100 років Соборності України”.

Під час святкування представник Книги рекордів України на Хмельниччині Аліна Скоморохова зафіксувала рекорд України в категорії “Масові заходи” зафіксувавши найбільшу кількість державних прапорів в одній локації. Загальною кількістю – 2500 тисячі.

22 січня 1918 року IV Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність УНР. Роком пізніше, 22 січня 1919-го, у Києві на Софійській площі був оприлюднений Універсал Директорії Української Народної Республіки – Акт Злуки про об'єднання українських земель в єдину Україну.

 

   

 

   

 

   

2019-01-22